Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2010, 19:05

Twórcy Crackdown 2 zapowiadają publikację dema

James Cope z firmy Ruffian Games, główny producent sandboksowej gry akcji Crackdown 2 na Xboksa 360 poinformował w rozmowie z serwisem IGN, że oczekujący na nią fani otrzymają szansę zaopatrzenia się w wersję demonstracyjną. Premiera dema odbędzie się przed światowym debiutem Crackdown 2, zapowiadanym na pierwszą połowę bieżącego roku.

James Cope z firmy Ruffian Games, głównyproducent sandboksowej gry akcji Crackdown 2 na Xboksa 360 poinformował w rozmowie z serwisem IGN, że oczekujący na nią fani otrzymają szansę przetestowania wersji demonstracyjnej. Premiera dema odbędzie się przed światowym debiutem Crackdown 2, zapowiadanym na pierwszą połowę bieżącego roku.

Twórcy Crackdown 2 zapowiadają publikację dema - ilustracja #1

Cope nie mógł niestety zdradzić dokładnej daty premiery demonstracji. W ramach wypowiedzi dał nam jednak do zrozumienia, że sytuacja ta już niedługo ulegnie zapewne zmianie. Być może oznacza to także rychłe ujawnienie oficjalnego terminu debiutu pełnej wersji Crackdown 2. Nie przeszkodziło to jednak producentowi gry w oświadczeniu, że forma demonstracji części pierwszej, opracowanej jeszcze przez studio Realtime Worlds (firma pracuje obecnie nad APB), była fantastyczna i właśnie w tym kierunku uda się także Ruffian Games.

Demo „jedynki” zostało wydane na miesiąc przed premierą gry i oferowało możliwość przetestowania zarówno trybu dla pojedynczego gracza, jak i opcji wieloosobowej (co-opa). Fakt ten przypadł niezwykle do gustu graczom, którzy w ciągu miesiąca pobrali demonstrację ponad milion razyprzyczyniając się do pobicia przez nią kilku ówczesnych rekordów Xbox Live. Czy podobną popularnością będzie się cieszyło demo Crackdown 2?

Cope pokusił się również o pochwalenie zespołu deweloperskiego odpowiedzialnego za Crackdown 2. Odwalił on podobno kawał dobrej roboty, co bez „utalentowanych członków ekipy ” nie byłoby możliwe.

Twórcy Crackdown 2 zapowiadają publikację dema - ilustracja #2

Temat Crackdown 2 – a konkretnie przemodelowanego systemu walki w zwarciu – podjął również główny projektant gry, Billy Thomson. W telefonicznej rozmowie z redaktorem serwisu VG247 przyznał, że twórcy wzorowali się w tej kwestii na Batman: Arkham Asylum – wielkim dziele firmy Rocksteady Studios. Thomson obiecuje, że starcia w Crackdown 2 zapewnią podobny przypływ adrenaliny, choć nie będą oferować takiej samej głębi (głównie z uwagi na inny charakter rozgrywki). W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że w czasie walk wykorzystamy elementy otoczenia oraz różnorakie gadżety.

W Crackdown 2 powrócimy do Pacific City, które zostało opanowane przez tajemniczego wirusa zamieniającego mieszkańców w potwory. Zadaniem gracza będzie opanowanie sytuacji oraz rozstrzygnięcie konfliktu pomiędzy Agencją oraz gangami. Produkcja zapewni rozbudowany multiplayer, składający się z klasycznej rywalizacji (od 2 do 16 osób), a także kooperacji, w której udział będzie mogło wziąć maksymalnie czterech graczy.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej