Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2005, 14:26

autor: Łukasz Malik

Two Worlds - nowe informacje i pierwsze screeny

Pod koniec listopada informowaliśmy Was o ponownym rozpoczęciu prac nad Two Worlds – grą cPRG zaanonsowaną 5 lat temu przez TopWare. Wczoraj korporacja Zuxeez udostępniła nowe informacje. Gra powstaje w Krakowskim studiu Reality Pump, a nie w Metropolis jak spekulowano wcześniej. Nowy developer to nie jedyna zmiana w stosunku do założeń sprzed lat.

Pod koniec listopada informowaliśmy Was o ponownym rozpoczęciu prac nad Two Worlds – grą cPRG zaanonsowaną 5 lat temu przez TopWare. Wczoraj korporacja Zuxeez udostępniła nowe informacje. Gra powstaje w Krakowskim studiu Reality Pump, a nie w Metropolis jak spekulowano wcześniej.

Two Worlds - nowe informacje i pierwsze screeny - ilustracja #1

Nowy developer to nie jedyna zmiana w stosunku do założeń sprzed lat, akcja Two Worlds miała pierwotnie rozgrywać się w dalekiej przyszłości, Dwa Światy od Reality Pump będą rozgrywać się w średniowiecznym świecie fantasy i już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z całkowicie nowym produktem. Bez zmian pozostaje tytuł, gatunek, wydawca (Zuxeez powstał na fundamentach niemieckiego oddziału TopWare) i... polskie korzenie. Zresztą sami zobaczcie co miał oferować pierwotnie Two Worlds.

Two Worlds - nowe informacje i pierwsze screeny - ilustracja #2

Wróćmy jednak do teraźniejszości, obok czterech screenschotów, Zuxxez nie udostępnił niestety bardziej szczegółowych informacji. Wiemy jedynie, że twórcy serii Earth w swojej nowej grze cPRG obiecują żyjący świat, który możemy do woli eksplorować, efektowny system walki i wciągającą historię. System rozwoju postaci pozwoli nam dowolnie ukształtować naszego herosa.

Two Worlds - nowe informacje i pierwsze screeny - ilustracja #3

Tym samym karty zostały odkryte: oświadczenie Metropolis pracującego obecnie nad grą akcji Diabolique i wstrzymanie prac nad Polanami 3 układają się w logiczną całość. Pozostaje nam jedynie oczekiwanie na szczegółowe informacje na temat Two Worlds.

Two Worlds - nowe informacje i pierwsze screeny - ilustracja #4