Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2014, 14:40

autor: Sarge

Twierdza: Krzyżowiec II oficjalnie debiutuje w Polsce

Dzisiaj na całym świecie oficjalnie zadebiutowała gra strategiczna Twierdza: Krzyżowiec II. Produkcja zespołu FireFly Studios ukazała się w naszym kraju w polskiej wersji językowej za sprawą firmy Licomp Empirical Multimedia.

Twierdza: Krzyżowiec II oficjalnie debiutuje w Polsce - ilustracja #1

Dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera gry Twierdza: Krzyżowiec II autorstwa zespołu FireFly Studios odpowiedzialnego za tę znaną serię strategii czasu rzeczywistego. Tytuł był oczekiwany przez fanów tym bardziej, że tuż przed debiutem planowanym na początek września ogłoszono trzytygodniowe opóźnienie. Na szczęście do kolejnego przesunięcia premiery już nie doszło. Twierdza: Krzyżowiec II ukazała się w naszym kraju nakładem firmy Licomp Empirical Multimedia w polskiej wersji językowej wyłącznie na PC. Cena sugerowana została ustalona na poziomie 99,99 zł, ale wiele sklepów sprzedaje grę taniej. Najciekawsze oferty możecie tradycyjnie sprawdzić w naszej porównywarce. Z kolei pod tym adresem znajdziecie minimalne wymagania sprzętowe, które pozwalają sądzić, że grę uruchomią nawet posiadacze starszych pecetów. Rekomendowana specyfikacja jest dostępna m.in. na Steamie.

Ponieważ premiera gry odbyła się na całym świecie dopiero dzisiaj, na razie trudno jest znaleźć na jej temat konkretne opinie. Zdecydowanie przed szereg wystąpił serwis Strategy Informer, który wczoraj opublikował recenzję Twierdzy: Krzyżowiec II, na Zachodzie znanej pod tytułem Stronghold: Crusader II. Produkcja otrzymała wysoką ocenę 8.0 w skali dziesięciostopniowej.

Twierdza: Krzyżowiec 2 to bezpośrednia kontynuacja gry strategicznej z 2002 roku autorstwa brytyjskiego zespołu Firefly Studios, odpowiedzialnego za całą serię Twierdza. W najnowszej odsłonie wcielamy się w dowódcę wojsk na Bliskim Wschodzie w epoce krucjat. Twórcy zapewniali, że otrzymamy usprawnioną oprawę graficzną i interfejs użytkownika, a także dodatkowe jednostki.