Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2014, 20:36

autor: Draug

Twierdza: Krzyżowiec II – premiera opóźniona o trzy tygodnie

Studio FireFly poinformowało, że premiera gry Twierdza: Krzyżowiec II została opóźniona o trzy tygodnie – RTS zadebiutuje 23 września 2014 roku. Ponadto wyszło na jaw, że w naszym kraju tytuł wyda firma Licomp Empirical Multimedia, która przygotuje polską wersję językową.

Twierdza: Krzyżowiec II w skrócie:
  • Producent/wydawca: FireFly Studios
  • Polski wydawca: LEM
  • Gatunek: RTS
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 23 września 2014

Data premiery gry Twierdza: Krzyżowiec II (znanej za granicą jako Stronghold: Crusader II) znowu została przesunięta. Na szczęście mowa jest tu nie o kolejnych paru miesiącach, a „jedynie” trzech tygodniach obsuwy. Tym samym debiut RTS-a nastąpi 23 września bieżącego roku (a nie, jak wcześniej planowano, 2 września). Twórcy z zespołu FireFly Studios wyjaśnili, że decyzja taka została podjęta w wyniku podsumowania zamkniętych beta testów. Deweloper doszedł do wniosku, że jego dzieło potrzebuje jeszcze ostatecznego szlifu, aby stało się czymś, „z czego będzie mógł być dumny i co okaże się godne spuścizny pierwowzoru”. Tym samym najnowsza Twierdza doczeka się między innymi lepszej optymalizacji i eliminacji większej liczby błędów.

Cierpliwość fanów Twierdzy po raz kolejny została wystawiona na próbę. - Twierdza: Krzyżowiec II – premiera opóźniona o trzy tygodnie - wiadomość - 2014-08-22
Cierpliwość fanów Twierdzy po raz kolejny została wystawiona na próbę.

Przy tej okazji warto wspomnieć o kwestii rodzimego wydania omawianego tytułu. Od jakiegoś czasu wiadomo, że Twierdza: Krzyżowiec II zostanie wydana w naszym kraju przez firmę Licomp Empirical Multimedia (dawniej Licomp Empik Multimedia), która postara się o przygotowanie polskiej wersji językowej tytułu. Co prawda nie powiedziano wprost, że będzie to pełna lokalizacja (z dubbingiem), a nie tylko kinowa (z napisami), jednak wszystko wskazuje na to, że otrzymamy tłumaczenie właśnie w pierwszej z wymienionych form. Sugerowana cena gry na rodzimym rynku wyniesie 99,99 zł. Polski debiut produkcji nastąpi równocześnie z globalną premierą.