Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2014, 15:05

autor: Meehow

Wiedźmin 3: Dziki Gon – wywiad z kompozytorem muzyki do gry

Serwis gamemusic.pl przeprowadził wywiad z Marcinem Przybyłowiczem – głównym kompozytorem ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W materiale pojawia się także projektant dźwięku, Paweł Daudzward, który opowiada o tworzeniu pozostałej części oprawy audio.

Wywiad na temat ścieżki dźwiękowej gry

Serwis gamemusic.pl przeprowadził bardzo ciekawy i szczegółowy wywiad z Marcinem Przybyłowiczem – głównym kompozytorem ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Opowiada on między innymi o tym, z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się każdego dnia pracy i jakie cele mu w niej przyświecają. Porusza także temat doskonale znanego graczom głównego tematu muzycznego gry pochodzącego z pierwszego Wiedźmina, a także zdradza kilka szczegółów odnośnie współpracy z Percivalem, polskim zespołem folkowym. W materiale występuje również Paweł Daudzward, projektant dźwięku, który przybliża proces tworzenia pozostałej części oprawy audio, np. odgłosów otoczenia czy dźwięków wydawanych przez rozmaite przedmioty. Z całością wywiadu można zapoznać się na powyższym filmiku.

RMF GameMusic – radio dla graczy

Przy tej okazji chcielibyśmy przedstawić Wam najnowsze przedsięwzięcie serwisu gamemusic.pl, które z pewnością zainteresuje wszystkich melomanów. Otóż 10 dni temu, dzięki pracy redaktorów wyżej wspomnianego portalu, powstało pierwsze w Polsce komercyjne radio poświęcone w całości muzyce z gier – RMF GameMusic. Na falach owej rozgłośni można posłuchać ścieżek dźwiękowych z ulubionych produkcji, a także poznać wiele innych utworów, których być może nie znaliśmy, a powinniśmy. Aby zanurzyć się w growych brzmieniach, wystarczy udać się pod ten adres, gdzie dostępny jest odtwarzacz wyposażony w playlistę, dzięki czemu łatwo sprawdzimy m.in. tytuł danej ścieżki, jej kompozytora oraz z jakiej gry ona pochodzi. Co więcej, radia można słuchać także na urządzeniach mobilnych; wystarczy pobrać stąd odpowiednią apkę. Dostępne są również m.in. wtyczki do przeglądarek internetowych czy aplikacja dla systemu Windows 8.

Ostatnie wieści z wiedźmińskiego świata

Wracając do trzeciego Wiedźmina: ostatnimi czasy sporo się działo. Kilka dni temu informowaliśmy, że rozdzielczość 1080p przy stałych 30 FPS-ach w konsolowych wersjach może ostatecznie okazać się nieosiągalna. Wiemy też, że Edycja Kolekcjonerska na Xbox One, którą opisaliśmy niedawno w Serwisie Informacyjnym, będzie zawierała ekskluzywne gadżety, m.in. dwie talie do gry w Gwinta (pozostali gracze będą musieli zadowolić się Gwintem in-game). I wreszcie 37-minutowy gameplay z Wiedźmina 3: Dziki Gon, który możecie obejrzeć poniżej.