Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2015, 10:33

autor: Góral

Twierdza: Krzyżowiec II z dwoma dodatkami i nowym patchem

Gra strategiczna Twierdza: Krzyżowiec II z 2014 roku doczekała się premiery dwóch dodatków oraz kolejnego patcha, który wprowadził usprawniania związane z pracami robotników.

Studio FireFly opublikowało nową zawartość dla gry Twierdza: Krzyżowiec II (Stronghold: Crusader II) z września 2014 roku. Przede wszystkim steamowej premiery doczekały się dwa dodatki - Delivering Justice mini-campaign oraz Freedom Fighters mini-campaign - dostępne wcześniej tylko w ramach Ultimate Edition oraz dla osób, które swego czasu złożyły zamówienie przedpremierowe na produkcję. Od teraz za 0,99 euro (około 4 zł) może je nabyć każdy zainteresowany. Ponadto pojawił się kolejny patch, w którym udostępniono trzy mapy skirmish (Ruins, Mirage, Three Rivers) oraz jedną sandboksową (The Fork). Oprócz tego wprowadzono także poprawki i usprawnienia związane z pracą robotników podczas większych gier. Naprawiono np. błąd blokujący pracowników przed wykonywaniem powierzonych zadań, wprowadzono system redukujący potrzebę generowania nowych ścieżek czy też zatroszczono się o ulepszenia pracy drwali.

Oprócz tego wszystkiego wyjawiono, że to by było na tyle, jeżeli chodzi o popremierową zawartość dla gry Twierdza: Krzyżowiec II, która „była ważnym krokiem naprzód dla serii”. Deweloper ma już jednak sporo planów na przyszłość, a wśród nich znajduje się Stronghold Kingdoms na iOS i Androida. O pozostałych projektach usłyszymy w najbliższych miesiącach.

Twierdza: Krzyżowiec II z dwoma dodatkami i nowym patchem - ilustracja #1
Twierdza: Krzyżowiec II z dwoma dodatkami i nowym patchem - ilustracja #2

Twierdza: Krzyżowiec II to kontynuacja gry strategicznej z 2002 roku. Produkcja stworzona przez studio FireFly ukazała się na komputerach PC we wrześniu 2014 roku i wprowadziła do znanej już formuły rozmaite usprawnienia, w tym lepszą sztuczną inteligencję, nowe jednostki oraz oczywiście udoskonaloną oprawę graficzną. Podczas rozgrywki wcielamy się w dowódcę wojsk, a do naszych zadań należy nie tylko walka, ale także rozbudowywanie twierdzy, troszczenie się o niezbędne zasoby itd.