Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2014, 10:33

Twierdza: Krzyżowiec II zadebiutuje 2 września

Studio FireFly poinformowało, że strategia Twierdza: Krzyżowiec II ukaże się 2 września 2014 roku. W planach jest jedynie wersja pecetowa i produkcja wymagać będzie aktywacji na Steamie.

Budowa nowych twierdz ruszy we wrześniu. - Twierdza: Krzyżowiec II zadebiutuje 2 września - wiadomość - 2014-05-28
Budowa nowych twierdz ruszy we wrześniu.

Studio FireFly podało wreszcie dokładną datę premiery gry Twierdza: Krzyżowiec II. Najnowsza odsłona popularnego cyklu strategicznego trafi do sprzedaży 2 września tego roku. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Przypomnijmy, że produkcja zostanie ściśle powiązana z usługą Steam, nawet w przypadku wydania pudełkowego, co odciążyło twórców, którzy zamiast poświęcać czas i środki na opracowanie własnych rozwiązań sieciowych, mogą całą uwagę skoncentrować na odpowiednim dopracowaniu projektu. W przypadku tego zespołu nie są to jedynie wymówki, gdyż kilka poprzednich części serii zadebiutowało w dosyć opłakanym stanie technicznym, więc nic dziwnego, że autorzy robią co mogą, aby uniknąć powtórzenia tych błędów. Jednocześnie twórcy zapewnili, że grę będzie można bez problemu uruchomić na Steam w trybie offline.

Twierdza: Krzyżowiec II ma stanowić powrót serii do pierwszej ligi gatunku strategii. Cykl zaliczył wyśmienity debiut w 2001 roku wraz z premierą gry Stronghold, która zyskała wysokie oceny i dobre wyniki finansowe. Jeszcze większym sukcesem okazało się wydane rok później Stronghold: Crusader, mogące pochwalić się ponad 2 milionami sprzedanych egzemplarzy w ciągu pierwszych kilku lat na rynku. Potem coś się jednak popsuło. Stronghold 2 oferowało skok w trzeci wymiar i sporo nowych rozwiązań, ale było jednocześnie mocno niedopracowane. Jeszcze gorzej przyjęto Stronghold Legends, które wykonało skok z ziemskiego średniowiecza w realia fantasy.

Pierwsze oznaki powrotu marki do formy zaoferowało Stronghold 3. Gra została wypuszczona w fatalnym stanie techniczny, ale pod stosem błędów kryła się dobra strategia i liczne aktualizacje pozwoliły jej w końcu osiągnąć ten poziom. Pozostaje mieć nadzieję, że Twierdza: Krzyżowiec II będzie kolejnym krokiem naprzód i że po ponad dekadzie oczekiwania wreszcie otrzymamy godną kontynuację.

Zapotrzebowanie na tego typu zabawę wciąż jest duże. Przy okazji ujawnienia daty premiery najnowszej części cyklu twórcy poinformowali, że wydane pod koniec zeszłego roku odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon zatytułowane Twierdza HD oraz Twierdza Krzyżowiec HD sprzedały się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy na usłudze Steam. Liczba ta jest o tyle imponująca, że posiadacze wcześniejszych wydań mogli pobrać za darmo aktualizacje wprowadzające wszystkie poprawki i ulepszenia oferowane przez edycje HD. W sumie, Stronghold i Stronghold: Crusader zakupiło już 4 mln osób.

  1. Stronghold: Crusader II – graliśmy w kontynuację kultowej Twierdzy
  2. Oficjalna strona internetowa gry Twierdza: Krzyżowiec 2