Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2014, 10:16

Twierdza: Krzyżowiec II - poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe

Studio FireFly ujawniło minimalne wymaganie sprzętowe gry Twierdza: Krzyżowiec II, czyli pecetowej strategii, która trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku.

Twierdza: Krzyżowiec II trafi do sprzedaży we wrześniu. - Twierdza: Krzyżowiec II - poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-07-11
Twierdza: Krzyżowiec II trafi do sprzedaży we wrześniu.

Od premiery gry Twierdza: Krzyżowiec II dzielą nas już niecałe dwa miesiące. Twórcy prawie zakończyli więc prace nad tym projektem i dzięki temu mogli ujawnić minimalne wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel Core 2 Duo 2 GHz lub analogiczny AMD
  2. Pamięć RAM: 2 GB
  3. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8800GT 512MB / AMD Radeod HD 2900XT 512MB lub lepsza
  4. System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 /8
  5. Wolne miejsce na dysku twardym: 6 GB

Jak widać, wymagania nie szokują i są raczej standardowe dla współczesnych strategii. Szkoda tylko, że studio FireFly nie podało rekomendowanej konfiguracji, więc nie wiemy na razie, jaki sprzęt będzie potrzebny, aby gra mogła w pełni rozwinąć skrzydła.

Przypomnijmy, że Twierdza: Krzyżowiec II powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i trafi do sprzedaży 2 września tego roku. Gra będzie ściśle powiązana z usługą Steam, nawet w przypadku wydania pudełkowego. Twórcy tłumaczą, że dzięki temu nie musieli poświęcać dużo czasu oraz środków na opracowanie własnych rozwiązań sieciowych i w ten sposób mogli skoncentrować się na lepszym dopracowaniu projektu. W przypadku zespołu FireFly była to zapewne dobra decyzja, gdyż kilka ostatnich tytułów studia zadebiutowało w opłakanym stanie technicznym. Mamy nadzieję, że w przypadku Stronghold: Crusader II uda się uniknąć powtórzenia tych błędów

  1. Stronghold: Crusader II – graliśmy w kontynuację kultowej Twierdzy (zapowiedź)
  2. Oficjalna strona internetowa gry Twierdza: Krzyżowiec II