Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2014, 10:41

autor: Góral

Kim Kardashian: Hollywood - gra ma zarobić 200 mln dolarów do końca roku

Kim Kardashian: Hollywood, nowa gra mobilna firmy Glu Mobile, podbija serca użytkowników smartfonów i tabletów. Wypuszczony kilka tygodni temu projekt znajduje się w czołówce najpopularniejszych produkcji w App Store, jest doskonale oceniany przez graczy i przewiduje się, że do końca roku przyniesie 200 mln dolarów przychodu.

Kim Kardashian: Hollywood, darmowa gra na urządzenia mobilne (iOS i Android), być może przyniesie firmie Glu Mobile 200 mln dolarów przychodu w tym rokutwierdzi branżowy analityk Douglas Creutz. Przesłanek ku temu jest wiele. Wydawca zanotował m.in. znaczący wzrost cen akcji od momentu wypuszczenia produkcji na rynek (czerwiec bieżącego roku), tytuł znajduje się w czołówce gier w App Store, a dodatkowo jego ocena, przyznana na podstawie tysięcy głosów użytkowników, wynosi pięć gwiazdek, no a poza tym, to gra z Kim Kardashian – niesamowicie popularną celebrytką, której kariera rozpoczęła się od sex taśmy z udziałem piosenkarza Raya J. Niccolo de Masi, szef Glu Mobile, stwierdził, że Kim Kardashian: Hollywood „może być naszą największą produkcją bieżącego roku”.

Kim Kardashian podbija rynek gier mobilnych. - Kim Kardashian: Hollywood - gra z gwiazdą sex taśmy zarobi 200 mln dolarów do końca roku - wiadomość - 2014-07-11
Kim Kardashian podbija rynek gier mobilnych.

W grze zastosowano system mikropłatności, umożliwiający kupowanie za prawdziwe pieniądze różnych dodatków, energii, itd. Ceny wirtualnych gadżetów zaczynają się od kilku dolarów, a kończą na około 60 dolarach. Jeżeli przewidywania analityka się sprawdzą, to Kim Kardashian: Hollywood będzie jednym z największych mobilnych hitów w historii. W ramach porównania - niesamowicie popularna gra The Simpsons: Tapped Out od firmy Electronic Arts przyniosła wydawcy w ciągu roku „tylko” 100 mln dolarów. Tytuł Glu Mobile ma osiągnąć dwa razy lepszy wynik w dwa razy krótszym okresie.

Kim Kardashian: Hollywood - gra z gwiazdą sex taśmy zarobi 200 mln dolarów do końca roku - ilustracja #2Kim Kardashian to jedna z tych gwiazd, która jest znana z tego, że jest znana. Jak czytamy w Wikipedii, jej medialna kariera rozpoczęła się w lutym 2007 roku od opublikowania sex taśmy. Kilka miesięcy później na fali popularności nagrania, stacja telewizyjna E1 rozpoczęła emisję reality show Z kamerą u Kardashianów, a obecnie działalność celebrytki obejmuje występy w filmach, serialach, działalność w branży odzieżowej i nie tylko. Kilka miesięcy temu Kim wyszła za mąż za gwiazdę hip hopu Kanyego Westa.