Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 20:30

autor: Szymon "Hed" Liebert

Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie pokazana na targach E3

Jeśli wypatrujecie informacji o grze Twierdza: Krzyżowiec 2, trzymajcie rękę na pulsie w przyszłym tygodniu. Produkcja studia Firefly zostanie bowiem pokazana na imprezie E3. Deweloper planuje wypuścić pierwsze obrazki i zwiastun.

Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie pokazana na targach E3. - Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie pokazana na targach E3 - wiadomość - 2013-06-04
Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie pokazana na targach E3.
Twierdza: Krzyżowiec 2 na E3:
  • Na targach E3 zobaczymy obrazki i zwiastun gry
  • Materiały trafią na stronę gry 11 czerwca
  • Gra ma trafić do sprzedaży w IV kwartale tego roku

Firefly Studios pokaże na targach E3 grę Twierdza: Krzyżowiec 2, znaną na Zachodzie jako Stronghold: Crusader 2. To dobra informacja dla fanów strategii koncentrujących się na budowaniu i obronie zamków, bo do tej pory nie otrzymaliśmy zbyt wiele informacji na temat tego projektu. Deweloper zapewnił, że w trakcie trwania imprezy wypuści obrazki i zwiastun. Trafią one 11 czerwca na stronę. Sama gra zadebiutuje w czwartym kwartale tego roku.

Z wcześniejszych wiadomości wiemy, że w drugiej odsłonie Krzyżowca wrócimy na Bliski Wschód, aby wziąć udział w starciu rycerzy z kalifami. Wiadomo również, że Firefly Studios pracuje nad nową grafiką, poprawionym interfejsem bitewnym oraz dodatkowymi jednostkami. Deweloper zamierza poprosić o wsparcie finansowe na stronie Gambitious, alternatywy dla Kickstartera, czy Indiegogo. Pieniądze z tej zbiórki społecznościowej zostaną przeznaczone na doszlifowanie gry.

Zabójca – jedna z postaci, która powróci w drugiej części Twierdza: Krzyżowiec. - Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie pokazana na targach E3 - wiadomość - 2013-06-04
Zabójca – jedna z postaci, która powróci w drugiej części Twierdza: Krzyżowiec.

Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie pokazana na targach E3 - ilustracja #3Twierdza to seria gier strategicznych, w których budujemy i bronimy zamków. Ta pozornie niszowa tematyka cieszy się dużą popularnością wśród fanów gatunku. Firefly stworzyło wiele odsłon swojej marki – Krzyżowiec jest jedną z nich. W ostatnim czasie studio wydało Twierdzę 3 oraz odświeżone wersje Twierdza: Krzyżowiec oraz Twierdza (pierwsza część serii). Sukcesem okazała się także sieciowa gra free-to-play Stronghold Kingdoms, w której funkcjonuje nawet polskie królestwo.

  1. Oficjalna strona gry Stronghold: Crusader 2