Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 11:48

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twierdza: Krzyżowiec 2 ukaże się dopiero w 2014 roku

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry Twierdza: Krzyżowiec 2, zdradzający przesunięcie daty premiery tego tytułu. Początkowo twórcy zapewniali, że produkcja zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku, ale ostatecznie poczekamy sobie trochę dłużej.

Zespół Firefly Studios udostępnił pierwszy zwiastun gry Twierdza: Krzyżowiec 2, znanej na Zachodzie pod nazwą Stronghold: Crusader 2. Za sprawą tego materiału dowiedzieliśmy się, że premiera omawianego tytułu została opóźniona.

Na koniec trwającego niecałą minutę filmu pojawia się informacja, że Twierdza: Krzyżowiec 2 zadebiutuje na rynku w 2014 roku. Na ujawnienie bardziej dokładnej daty debiutu musimy jeszcze poczekać. Sam materiał wideo to niewiele zdradzający teaser, którego jedynym sensownym przeznaczeniem jest ujawnienie ogólnego terminu premiery gry. Jeszcze dzisiaj na oficjalnej stronie internetowej mają pojawić się pierwsze screeny.

Deweloper pokazuje grę Twierdza: Krzyżowiec 2 na targach E3

Twierdza: Krzyżowiec 2 to bezpośrednia kontynuacja gry strategicznej z 2002 roku autorstwa brytyjskiego zespołu Firefly Studios, odpowiedzialnego za całą serię Twierdza. W najnowszej odsłonie wcielimy się w dowódcę wojsk na Bliskim Wschodzie w epoce krucjat. Twórcy zapewniają, że otrzymamy usprawnioną oprawę graficzną i interfejs użytkownika, a także dodatkowe jednostki. Deweloper zamierza poprosić o wsparcie finansowe na stronie Gambitious, co ma pomóc w doszlifowaniu gry.