Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 11:50

autor: Adrian Werner

DayZ na 11-minutowym zapisie rozgrywki

Na tegorocznym E3 nie mogło zabraknąć studia Bohemia Interactive. Zespół przywiózł na targi grywalną wersję komercyjnego DayZ, dzięki czemu możemy teraz obejrzeć kilkunastominutowy zapis rozgrywki.

Studio Bohemia Interactive stawiło się na tegoroczne targi E3 z kilkoma tytułami, ale największe emocje budzi oczywiście komercyjna wersja DayZ. Twórcy zorganizowali dla serwisu VG247 demonstrację, której zapis właśnie trafił do sieci. Filmik dobrze ilustruje kierunek, w jakim zmierzają autorzy.

  1. DayZ – strona oficjalna gry

W materiale pokazana została m.in. ulepszona grafika, w tym zwłaszcza bardziej szczegółowe modele postaci. Przerobiono również animacje, dzięki czemu wyglądają one teraz bardziej naturalnie. Spore zmiany zajdą także w systemie rzemiosła. Interfejs za pomocą kolorów poinformuje nas teraz jakie przedmioty możemy połączyć, a jakie nie.

Ponadto niektóre ataki zombie będą w stanie zwalić graczy z nóg. Twórcy mają również ambitne plany względem modyfikowania pojazdów. Możliwe ma być nie tylko polepszania osiągów, ale nawet wymienianie drzwi na te z innej maszyny. Gruntownie przerobiony zostanie także świat gry. Pojawi się wiele nowych obiektów i do większości budynków będzie można wejść.

Komercyjna wersja DayZ powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, choć w przyszłości niewykluczone są konwersje na konsole. Gra wciąż jest w fazie alfa, dlatego ciężko jest przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery.