Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2016, 10:08

autor: Góral

Torment: Tides of Numenera dostępne w Steam Early Access

Długo wyczekiwane przez fanów klasycznych gier RPG Torment: Tides of Numenera zadebiutowało w ramach Steam Early Access. Za dostęp do produkcji należy zapłacić 41,99 euro, a więc około 190 zł.

Stało się! Niemal trzy lata po sfinansowaniu gry Torment: Tides of Numenera na Kickstarterze, tytuł w końcu trafił do powszechnego obiegu. Co prawda nie jest to jeszcze pełna wersja produkcji, gdyż projekt zadebiutował w ramach Steam Early Access, ale to i tak spore wydarzenie dla miłośników gatunku RPG. Od kilku dni dostęp do gry mają osoby, które wpłaciły odpowiednią kwotę podczas zbiórki pieniędzy. Jeżeli nie należycie do tego grona, to by cieszyć się obecnym buildem Torment: Tides of Numenera musicie wydać 41,99 euro, a więc około 190 zł. W zamian otrzymacie dostęp do pierwszego rozdziału, a w przyszłości także pełną wersję tytułu.

Jak to bywa w przypadku gier z wczesnego dostępu, tak i tym razem celem twórców jest ulepszenie produkcji dzięki opiniom i wskazówkom od samych graczy. Niestety nie wiadomo, jak długo tytuł rozprowadzany będzie w Steam Early Access. Deweloperzy stwierdzili jedynie, że przeznaczą na dalszą produkcję tyle czasu, ile będzie trzeba i nie stawiają sobie konkretnych terminów.

Torment: Tides of Numenera pozostanie w Steam Early Access tyle czasu, ile będzie trzeba. - Torment: Tides of Numenera dostępne w Steam Early Access - wiadomość - 2016-01-27
Torment: Tides of Numenera pozostanie w Steam Early Access tyle czasu, ile będzie trzeba.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

 1. Procesor: Intel Core 2 Duo lub podobny od AMD;
 2. Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 9.0c, NVIDIA GeForce GTX 260 lub Radeon HD 4850 (512 MB VRAM);
 3. Pamięć: 4 GB RAM;
 4. Twardy dysk: 30 GB wolnego miejsca;
 5. System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1/10 (64 bit).

Zalecane:

 1. Procesor: z serii Intel i5 lub podobny od AMD;
 2. Karta graficzna: z obsługą bibliotek DirectX 10, NVIDIA GeForce GTX 460 lub Radeon HD 5770 (1 GB VRAM);
 3. Pamięć: 8 GB RAM;
 4. System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64 bit).
Torment: Tides of Numenera dostępne w Steam Early Access - ilustracja #2
Torment: Tides of Numenera w skrócie:
 • Gra cRPG od studia inXile entertainment
 • Tytuł obecnie dostępny w Steam Early Access
 • Nie wiemy jeszcze, kiedy ukaże się pełna wersja

Torment: Tides of Numenera to nowa gra RPG od studia inXile entertainment, znanego m.in. z wydanego w 2014 roku Wasteland 2. Podobnie jak ta produkcja, tytuł został sfinansowany na Kickstarterze, gdzie fani przekazali twórcom około 4,2 miliony dolarów. Projekt określany jest mianem duchowego następcy słynnego Planescape Torment i pozwoli nam wziąć udział w przygodzie rozgrywającej się w odległej przyszłości.

Gra ma być prawdziwą gratką dla miłośników klasycznych RPG-ów. Twórcy stawiają na walkę w systemie turowym, wciągającą fabułę, rozbudowane dialogi, wybory wpływające na dalszy przebieg rozgrywki oraz oczywiście stylistykę graficzną nawiązującą do dawnych czasów.