Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2017, 10:20

Torment: Tides of Numenera oraz Helldivers z darmowym weekendem

Rozpoczął się darmowy weekend z dwiema grami. Przez najbliższe kilka dni można bezpłatnie wypróbować RPG-a Torment: Tides of Numenera oraz kooperacyjną strzelaninę Helldivers.

Wczoraj rozpoczęła się halloweenowa wyprzedaż na Steamie. W jej ramach do 1 listopada można kupić mnóstwo gier po obniżonych cenach. Przy okazji na platformie firmy Valve zaczął się kolejny darmowy weekend. W tym tygodniu można wypróbować nie jedną, a aż dwa tytuły. Pierwszym z nich jest Torment: Tides of Numenera - RPG stworzone przez studio inXile Experiment, znane chociażby z Wasteland 2. Produkcja jest duchowym spadkobiercą Planescape: Torment, czyli kultowej produkcji nieistniejącego już Black Isle Studios, przez wielu uważaną za najlepszą grę w historii. Torment: Tides of Numenera co prawda nie powtórzył tak ogromnego sukcesu artystycznego, lecz przez wielu recenzentów został uznany za godnego kontynuatora formuły zapoczątkowanej przez dzieło z 1999 roku. Na pozytywne opinie w dużej mierze wpłynęła interesująca fabuła i dialogi. W produkcji studia inXile Experiment wcielamy się w Ostatniego Porzuconego, „skorupę” na świadomość potężnego Pana Wcieleń, który po uzyskaniu samodzielności rozpoczyna podróż w celu znalezienia swojego miejsca w świecie i odkrycia, dlaczego ściga go tajemniczy, niepowstrzymany byt, znany jako Rozpacz.

Gotowi, by wkroczyć do świata Torment: Tides of Numenera? - Torment: Tides of Numenera oraz Helldivers z darmowym weekendem - wiadomość - 2017-10-29
Gotowi, by wkroczyć do świata Torment: Tides of Numenera?

Torment: Tides of Numenera można wypróbować za darmo do niedzieli 29 października. Ponadto tytuł został również przeceniony. Jego podstawowa wersja kosztuje 19,79 euro (około 84 złotych), Legacy Edition 28,59 euro (około 121 złotych), a Immortal Edition 39,59 złotych (około 168 złotych). Promocja potrwa do 1 listopada.

Drugą grą, którą można wypróbować w ramach darmowego weekendu Steam, jest Helldivers. Jest to opracowana przez studio Arrowhead, znane przede wszystkim z serii Magicka, zręcznościowa strzelanina z rzutem izometrycznym, utrzymana w klimatach science fiction. Podobnie jak poprzednie gry szwedzkich deweloperów, również Helldivers jest nastawione przede wszystkim na rozgrywkę kooperacyjną, choć kampanię można przejść w pojedynkę. Wcielamy się w niej w członka tytułowego oddziału, który będąc ostatnią linią obrony, musi uratować Ziemię przed inwazją nie jednej, lecz trzech ras obcych. Czy ta samobójcza misja zakończy się powodzeniem? To już zależy od samych graczy.

Ziemię najlepiej ratuje się z przyjaciółmi. - Torment: Tides of Numenera oraz Helldivers z darmowym weekendem - wiadomość - 2017-10-29
Ziemię najlepiej ratuje się z przyjaciółmi.

W Helldivers można zagrać za darmo do poniedziałku 30 października. Do 1 listopada natomiast trwa promocja na ten tytuł – podstawową edycję można zakupić za 9,99 euro (około 42 złote), a Deluxe, zawierającą wszystkie dodatki DLC, za 14,99 euro (około 63 złote). Warto również zaznaczyć, że wraz z rozpoczęciem darmowego weekendu twórcy przygotowali nową aktualizację, która dodaje do gry trzy nowe bronie.

Aby wziąć udział w darmowym weekendzie, należy wejść na kartę interesującego nas tytułu na platformie Steam i kliknąć przycisk „Zagraj”. Dana produkcja zostanie bezpłatnie przypisana do naszego konta na określony czas.