Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2017, 09:52

Wolfenstein II: The New Colossus trafia na sklepowe półki

Dziś ma miejsce premiera gry Wolfenstein II: The New Colossus. Produkcja studia MachineGames, która zbiera jak dotąd doskonałe oceny, jest dostępna na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Wolfenstein II: The New Colossus to:
 1. kolejna część serii Wolfenstein i bezpośrednia kontynuacja wydanego w 2014 roku The New Order;
 2. tytuł zbierający świetne oceny – przede wszystkim ze względu na satysfakcjonującą rozgrywkę i ciekawą historię;
 3. gra dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksa One; twórcy planują także wydanie jej na Nintendo Switch.

Seria, która na początku lat 90. zapoczątkowała boom na pierwszoosobowe strzelanki, powraca – i to w wielkim stylu. Na rynek trafiła dziś gra Wolfenstein II: The New Colossus, FPS autorstwa szwedzkiego studia MachineGames zbierający doskonałe recenzje (średnia ocen na serwisie Metacritic to na ten moment 90/100). Tytuł dostępny jest na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. W wersji na komputery osobiste ceny zaczynają się od około 160 złotych, w przypadku odsłon konsolowych – od około 220 złotych.

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych pod niemiecką okupacją zapowiada się krwawo, dynamicznie i wyjątkowo grywalnie. - Wolfenstein II: The New Colossus trafia na sklepowe półki - wiadomość - 2017-10-27
Wycieczka do Stanów Zjednoczonych pod niemiecką okupacją zapowiada się krwawo, dynamicznie i wyjątkowo grywalnie.

W najnowszej odsłonie Wolfensteina Blazkowicz wraz z ekipą starych i nowych znajomych trafia do Stanów Zjednoczonych, które znalazły się pod okupacją Trzeciej Rzeszy. Nasz bohater musi nawiązać kontakt z różnymi ośrodkami ruchu oporu i wraz z nimi ruszyć do walki o wyzwolenie Amerykanów. Gra, tak jak pozostałe tytuły z serii, bardzo liberalnie traktuje tło historyczne – Niemcy używają na polu bitwy futurystycznych maszyn, takich jak ziejące ogniem Panzerhundy, a Blazkowicz równie często co ze strzelby czy karabinu korzysta z tak wymyślnych wynalazków jak strzelający laserami Laserkraftwerk czy praktycznie niezniszczalny pancerz.

Ten ciekawy arsenał, wraz z oldskulowym systemem apteczek, setkami wrogów do ubicia oraz brutalnością rodem z filmów Tarantino, daje dynamiczną, szalenie satysfakcjonującą rozgrywkę, którą zachwycili się niemalże wszyscy dziennikarze. Z dotychczasowych recenzji wynika, że choć Wolfenstein II: The New Colossus nie wprowadza jakichś drastycznych zmian w formule znanej z wydanego w 2014 roku The New Order, brak innowacji nie jest poważnym problemem. Studio MachineGames dostarczyło bowiem szybką, dającą mnóstwo frajdy strzelankę, dodatkowo wzbogaconą o świetny projekt lokacji, interesującą fabułę i dobrze rozpisane postaci. Nasza recenzja nadal jest w przygotowaniu, ale z niej także wynika, że mamy do czynienia z prawdziwym kolosem gatunku.

 1. Recenzja gry Wolfenstein II: The New Colossus (w przygotowaniu) – mocarny kolos?
Nazistowska propaganda w kinach, swastyki koło szyldów amerykańskich jadłodajni i członkowie Ku Klux Klanu przechadzający się ramię w ramię z żołnierzami Trzeciej Rzeszy – oto świat The New Colossus. - Wolfenstein II: The New Colossus trafia na sklepowe półki - wiadomość - 2017-10-27
Nazistowska propaganda w kinach, swastyki koło szyldów amerykańskich jadłodajni i członkowie Ku Klux Klanu przechadzający się ramię w ramię z żołnierzami Trzeciej Rzeszy – oto świat The New Colossus.

Jeśli taka rekomendacja Wam wystarcza, poniżej przedstawiamy wymagania sprzętowe wersji na PC. Przed zakupem warto się z nimi dobrze zapoznać, bo w przypadku nowego Wolfensteina są one niestety dość wysokie.

Minimalne wymagania sprzętowe (rozdzielczość 720p, niskie ustawienia graficzne, 60 klatek na sekundę):

 1. System operacyjny: Windows 7, 8 i 10 (64-bit)
 2. Procesor: IntelCore i7-3770 / AMD FX-8350
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Dysk twardy: 55 GB wolnego miejsca
 5. Karta grafiki: Nvidia GTX 770 4 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa (rozdzielczość 1080p, wysokie ustawienia graficzne, 60 klatek na sekundę):

 1. System operacyjny: Windows 7, 8 i 10 (64-bit)
 2. Procesor: IntelCore i7-4770 / AMD FX-9370
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Dysk twardy: 55 GB wolnego miejsca
 5. Karta grafiki: Nvidia GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 470 4 GB
 1. Recenzja gry Wolfenstein II: The New Colossus (w przygotowaniu) – mocarny kolos?
 2. Oficjalna strona internetowa gry Wolfenstein II: The New Colossus
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus