Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 11:40

autor: Góral

Przegląd recenzji Torment: Tides of Numenera - udany spadkobierca Planescape: Torment

Dziś na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach zadebiutowało RPG Torment: Tides of Numenera. W sieci pojawiły się już recenzje produkcji, z których wynika, że ekipa inXile Entertainment odwaliła kawał porządnej roboty.

Rano informowaliśmy, że wyczekiwana gra RPG Torment: Tides of Numenera od studia inXile Entertainment zadebiutowała na rynku w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste. Teraz czas przyjrzeć się, co na jej temat mają do powiedzenia recenzenci.

Zapewne część z Was miała obawy o duchowego następcę Planescape: Torment, zwłaszcza, że ekipa inXile entertainment przy okazji swojej poprzedniej gry – Wasteland 2 – popełniła kilka błędów, co zaowocowało dobrą, ale nie świetną produkcją. Na szczęście tym razem firma bardziej przyłożyła się do powierzonego zadania i Torment: Tides of Numenera jest bardzo udanym projektem.

Torment: Tides of Numenera - Przegląd recenzji Torment: Tides of Numenera - udany spadkobierca Planescape: Torment - wiadomość - 2017-02-28
Torment: Tides of Numenera

Dziennikarze chwalą przede wszystkim historię, ciekawy i intrygujący świat, dobrze nakreślone postacie oraz świetnie napisane dialogi. Torment: Tides of Numenera wciąga także dzięki wielu wyborom, których musimy dokonywać podczas rozgrywki. Nie bez znaczenia jest też porządny system walki, choć według recenzenta VideoGamera czasami występują w nim błędy. Gra jest jednak bardzo klimatyczna i satysfakcjonująca, a oceny rzędu 8-9 mówią same za siebie.

Należy jednak wspomnieć o zarzutach recenzenta serwisu TheSixthAxis (ocena 5/10), który grając na konsoli PlayStation 4 spotkał się z rozmaitymi problemami technicznymi – spadkami animacji, wyłączaniem się gry i nie tylko. O podobnych kłopotach wspomniano też w serwisach Attack of the Fanboy i God is a Geek. Wychodzi na to, że wersja konsolowa jest po prostu mniej dopracowana od wydania PC-towego, co oczywiście nie znaczy, że nie warta uwagi.

Wybrane recenzje Torment: Tides of Numenera: