Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 12:18

autor: Dagmara "Lady Muppeth" Kottke

Epic Games pracuje nad sześcioma nowymi grami

Studio Epic Games, które ma na swoim koncie produkcje takie jak Gears of War czy Unreal Tournament, pracuje obecnie nad sześcioma nowymi grami. Dyrektor kreatywny studia wyjawił szczegóły na temat tych projektów, wśród których nadal są m.in. Fortnite, Spyjinx i Unreal Tournament.

Amerykańskie studio Epic Games, znane przede wszystkim z serii takich jak Gears of War czy Unreal Tournament, prowadzi aktualnie prace nad kilkoma nowymi tytułami. Zgodnie z najnowszymi informacjami, projektów jest co najmniej sześć. Donald Mustard, dyrektor kreatywny Epic Games, wyjawił nieco szczegółów na ten temat.

Jedną z pozycji, nad którymi aktualnie pracuje amerykański deweloper, jest Fortnite - gra akcji z widokiem TPP, w której czteroosobowe drużyny graczy odpierają ataki zombie, budując fortyfikacje i zastawiając pułapki. Oprócz tego studio zajmuje się nowym Unreal Tournament i sieciową grą akcji o nazwie Paragon. Wszystkie wymienione gry zostaną wydane w systemie free-to-play na PC.

Ponadto Epic Games łączy siły ze studiem Bad Robot, którego właścicielem jest reżyser J. J. Abrams (Star Wars: The Force Awakens, Mission Impossible III), kontynuując prace nad zapowiedzianą w 2015 roku grą Spyjinx - utrzymaną w konwencji klasycznych filmów szpiegowskich zręcznościową strategią, w której gracze wcielą się w szefów agencji wywiadowczych. Spyjinx zostanie wydana na pecety oraz urządzenia mobilne.

Nasza współpraca z Bad Robot układa się niezwykle pomyślnie - powiedział Mustard. - To utalentowany zespół, który w pełni rozumie język gier.

Pozostałe projekty studia to Battle Breakers i Robo Recall. Pierwsza z gier to produkcja taktyczna z elementami RPG, a druga to tworzony z myślą o VR i kontrolerach ruchowych FPS, w którym zadaniem gracza będzie obrona miasta przed inwazją zbuntowanych robotów.

Robo Recall to w pełni funkcjonalna gra VR, której stworzenie byłoby niemożliwe bez współpracy z firmą Oculus. Chcemy zrobić grę w taki sposób, żeby gracze czuli się jak w Matriksie - mówi dyrektor kreatywny Epic Games.

Od teraz wiadomo na pewno, że tenisówki to buty z przyszłością. - Epic Games pracuje nad sześcioma nowymi grami - wiadomość - 2017-02-28
Od teraz wiadomo na pewno, że tenisówki to buty z przyszłością.

Każda z sześciu gier wymienionych przez Mustarda wykorzystuje czwartą wersję opracowanego przez Epic Games silnika graficznego Unreal Engine. Obecnie technologia jest bardzo chętnie wykorzystywana przez wielu twórców, głównie ze względu na fakt, że od wielu lat jest ona wciąż modernizowana, a na jej ulepszanie przeznacza się spore nakłady finansowe. Jak obiecuje Mustard, produkcje, nad którymi pracuje aktualnie studio, ujawnią pełnię możliwości Unreal Engine.