Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Battle Breakers (PC)

Battle Breakers

Taktyczne RPG oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami, opracowane przez studio Epic Games, czyli autorów strzelankowej serii Unreal. Battle Breakers osadzone jest w świecie łączącym elementy fantasy i science fiction.

RPG | fantasy | science fiction | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | 2D | funkcje cross-platform | Epic Store exclusive

Okładka Battle Breakers (PC)

producent: Epic Games

wydawca: Epic Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

13lis2019

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Breakers to wydane na platformę PC, iOS i AND taktyczne RPG korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Opracowało je studio Epic Games, czyli autorzy m.in. Fortnite oraz serii Unreal.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w świecie łączącym elementy fantasy i science fiction. Gracze obejmują dowództwo nad obrońcami krainy, która staje się obiektem inwazji potworów z kosmosu.

Fabuła nie odgrywa szczególnie ważnej roli w grze, ale wybrane realia umożliwiły autorom zaoferowanie dużej różnorodności bohaterów i wśród możliwych do zwerbowania postaci znajdziemy m.in. dinozaury, roboty, wojowników ninja, magów oraz szermierzy.

Mechanika

Wydane na platformę PC, iOS i AND Battle Breakers to klasyczny przedstawiciel taktycznych RPG-ów korzystających z modelu darmowego z mikropłatnościami. Zabawa sprowadza się więc głównie do toczenia turowych bitew na małych mapach pokrytych siatką heksów. Istotną rolę w walkach odgrywają ataki bazujące na żywiołach, poczynając od prostych zaklęć aż po sprowadzanie na wrogów tsunami, trzęsień ziemi, czy wielkich pożarów.

Duża część całej zabawy obraca się wokół kolekcjonowania bohaterów i ulepszania ich umiejętności. Herosów jest kilkuset i każdy z nich posiada unikalne zdolności oraz własne drzewko rozwoju. Dostępna jest także opcja rozbudowy zlokalizowanej w wieży bazy, co zapewnia różne przydatne bonusy.

Podczas rozgrywki gracze eksplorują mapę świata i czyszczą kolejne regiony z potworów. Poza standardowymi przeciwnikami regularnie musimy mierzyć się także z potężnymi bossami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 1 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battle Breakers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battle Breakers

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
Nad Fortnite pracuje już połowa Epic Games
Nad Fortnite pracuje już połowa Epic Games

wiadomość9 kwietnia 2018

Tim Sweeney, założyciel studia Epic Games, wyjawił podczas niedawnego wywiadu, że większość z około 700 pracujących w firmie osób rozwija Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Mniejsze grupki deweloperów rozwijają też nadal projekty Spyjinx i Battle Breakers.

Battle Breakers - turowe RPG od Epic Games zmierza na pecety i urządzenia mobilne
Battle Breakers - turowe RPG od Epic Games zmierza na pecety i urządzenia mobilne

wiadomość28 lutego 2017

Zespół Epic Games poinformował, że pracuje nad taktycznym RPG Battle Breakers, które zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

PC
AND
iOS