Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2016, 15:44

autor: Góral

Torment: Tides of Numenera - zobacz kilka minut rozgrywki z wersji beta

W serwisie Polygon opublikowano nagranie z udostępnionej ostatnio wersji beta gry Torment: Tides of Numenera. Obecnie jest ona dostępna dla osób, które wsparły projekt na Kickstarterze, a 26 stycznia ukaże się w Steam Early Access.

W serwisie Polygon opublikowano powyższe nagranie z rozgrywką z gry RPG Torment: Tides of Numenera. Zaprezentowano na nim kilka minut zabawy z wczesnej wersji produkcji, udostępnionej ostatnio osobom, które wsparły projekt na Kickstarterze. Ten sam build tytułu pojawi się jednak 26 stycznia w ramach Steam Early Access, więc już wkrótce każdy zainteresowany będzie mógł położyć dłonie na nowej grze studia inXile entertainment. Rzeczona wersja oferuje kilka (około dziesięciu) godzin rozgrywki i pozwala zapoznać się z podstawowymi mechanizmami rządzącymi duchowym następcą kultowego Planescape: Torment.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie ukazać ma się pełna wersja Torment: Tides of Numenera. Co prawda twórcy zakładają, ze będzie to bieżący rok, ale wziąwszy pod uwagę, że termin wcześniej przekładano kilka razy, może być z tym różnie. Przypominam bowiem, że pierwotnie gra miała ukazać się w grudniu 2014 roku, ale zaliczyła obsuwę na pierwszą połowę 2015 roku. Następnie mówiono o premierze najwcześniej w czwartym kwartale 2015 roku, ale prace trwają dalej. Niemniej wypuszczenie wersji beta sugeruje, że sporo elementów (np. technologia, mechanika rozgrywki) produkcji jest już gotowych, więc teraz prace powinny przyspieszyć.

Torment: Tides of Numenera - zobacz kilka minut rozgrywki z wersji beta - ilustracja #1
Torment: Tides of Numenera - zobacz kilka minut rozgrywki z wersji beta - ilustracja #2

Torment: Tides of Numenera zostało sfinansowane w kwietniu 2013 roku podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Deweloperom udało się wtedy zebrać 4,18 milionów dolarów, ale od tamtej pory budżet tytułu stale rośnie, gdyż grę można zamawiać na oficjalnej stronie. W ten sposób pozyskano ponad 800 tysięcy dolarów, więc łącznie uzbierano już na produkcję przeszło 5 milionów dolarów.