Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2016, 18:05

Torment: Tides of Numenera również na PS4 i XONE, premiera w pierwszym kwartale 2017

Torment: Tides of Numenera, czyli hardkorowy, oldschoolowy RPG od twórców Wasteland 2, ukaże się na pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One w pierwszym kwartale przyszłego roku.

„Nowa epopeja science-fantasy” – jak Torment: Tides of Numenera określa świeży zwiastun produkcji – zmierza nie tylko na pecety, ale również konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xboksa One, ujawnił Techland. Producent sprecyzował również datę premiery tytułu – nastąpi ona w pierwszym kwartale przyszłego roku. Poniżej obejrzeć możecie nowy trailer produkcji, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Pierwotnie nowy Torment – będący duchowym spadkobiercą kultowego Planescape’a – miał trafić wyłącznie na pecety. Jak jednak tłumaczy odpowiedzialny za prace nad grą Brian Fargo (wcześniej współtworzący takie tytuły jak kultowy Fallout czy udany Wasteland 2):

Sukces Wasteland 2: Director’s Cut na konsolach i wdzięczność wyrażana przez wielu fanów za ten ruch sprawiły, że zaczęliśmy planować premierę Torment: Tides of Numenera na PlayStation 4 i Xbox One.

Niewykluczone, że do decyzji swoje dwa grosze dorzuciło niesłychanie ciepłe przyjęcie Tides of Numenera na Kickstarterze. Wówczas tytuł uzbierał rekordową kwotę ponad 4 milionów dolarów, pozwalając deweloperom na dużą dozę twórczej (i strategicznej) swobody. Zaowocowało to również kilkukrotnym przesunięciem premiery. Jak bardzo ciągłe polerowanie gry odbije się na jej finalnej jakości będzie można sprawdzić podczas tegorocznych targów gamescom – nowy Torment (w wersji konsolowej) zostanie tam bowiem zaprezentowany, prawdopodobnie pojawiając się też pod postacią grywalnego dema.

Poniżej znajdziecie garść nowych screenów z gry.