Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2008, 13:42

autor: vampire

Tomb Raider: Legend gratis do przedpremierowych zamówień na Underworlda

Jak pamiętamy, amerykańska premiera Tomb Raider: Underworld wyznaczona została na 18 listopada, w Steamie natomiast gra będzie dostępna do pobrania w następny piątek, czyli 21 listopada. Już teraz jednak zainteresowani mogą składać tam przedpremierowe zamówienia na nową edycję przygód najpopularniejszej bohaterki w branży elektronicznej rozrywki.

Jak pamiętamy, amerykańska premiera Tomb Raider: Underworld wyznaczona została na 18 listopada, w Steamie natomiast gra będzie dostępna do pobrania w następny piątek, czyli 21 listopada. Już teraz jednak zainteresowani mogą składać tam przedpremierowe zamówienia na nową edycję przygód najpopularniejszej bohaterki w branży elektronicznej rozrywki. W dodatku osoby, które zdecydują się na wydanie tych 39,99 USD (około 115 zł) będą mogły od razu ściągnąć wcześniejszą (z 2006 roku) część serii - Tomb Raider: Legend zupełnie za darmo.

Oczywiście promocja obejmuje również tych klientów, którzy już wcześniej na taki krok się zdecydowali (zakupili Underworlda). Co jeśli jednak posiadamy już zarejestrowaną na Steamowym koncie kopię Legendy? W takim wypadku drugą z nich możemy sprezentować koledze. Decyzji o zakupie Underworld nie musimy podejmować w ciemno - wcześniej możemy zapoznać się z demem produkcji i zdecydować, czy warto ją nabyć.

Tomb Raider: Legend gratis do przedpremierowych zamówień na Underworlda - ilustracja #1

Wybór TR: Legend jako bonusu nie był zapewne dziełem przypadku - w końcu fabuła Podziemia nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń z tej właśnie odsłony, zatem osoby, które do tej pory nie miały okazji się z nią zapoznać będą mogły to uczynić i jeszcze lepiej zrozumieć historię przedstawioną w Underworld. Tym razem celem Lary stanie się potężny artefakt - młot nordyckiego Boga burz i błyskawic, Thora, jednak fabuła gry odwołuje się przede wszystkim do mitologii Majów i tytułowego świata podziemi - Xibalba. W trakcie zabawy odwiedzimy wiele egzotycznych lokacji w tym meksykańską dżunglę, świątynię Majów, wybrzeże Tajlandii oraz pokryte śniegiem wyspy Morza Arktycznego.

Podobnie jak w pozostałych Tomb Raiderach, za które odpowiedzialna jest ekipa Crystal Dynamics (Anniversary, Legend), nasza pani archeolog potrafi wykonywać najróżniejsze akrobacje, które nie raz będziemy musieli umiejętnie wykorzystać. Zresztą, aby animacja Lary była jak najbardziej realistyczna w trakcie prac nad grą wykorzystano technologię Motion Capture. W przypadku Underworld twórcy postanowili wprowadzić dość kontrowersyjną opcję, po włączeniu której otrzymamy podpowiedzi dotyczące rozwiązania zagadek logicznych.

W Polsce Tomb Raider: Underworld ukaże się 21 listopada, jednocześnie na wszystkich platformach sprzętowych – PC, Xboxie 360, PS3, PS2, Nintendo Wii i DS - przy tym dzięki wysiłkom firmy Cenega Poland pierwsza z wymienionych edycji doczeka się lokalizacji kinowej (napisy). W międzyczasie możecie zapoznać się z naszą zapowiedzią i wywiadem z producentem gry, Ericiem Lindstormem. Pannę Croft w akcji pokazują te filmiki, a wymagania sprzętowe pecetowej wersji znajdziecie pod tym adresem.