Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2011, 09:26

autor: Wiz

THQ zapowiada Homefront 2

Firma THQ ogłosiła dziś plany wydania kontynuacji pierwszoosobowego shootera Homefront. Jej produkcją zajmie się studio THQ Montreal, które wczoraj przejęło odpowiedzialność za rozwój marki po zlikwidowanym przez wydawcę Kaos Studios.

Firma THQ ogłosiła plany wydania kontynuacji pierwszoosobowego shootera Homefront. Jej produkcją zajmie się studio THQ Montreal, które wczoraj przejęło odpowiedzialność za rozwój marki po zlikwidowanym przez wydawcę Kaos Studios.

THQ zapowiada Homefront 2 - ilustracja #1

Od premiery pierwszego Homefronta minęły trzy miesiące. Gra przez ten czas zdążyła wzbudzić wiele emocji. Pomimo niezbyt przychylnych recenzji i opinii samych graczy, sprzedano blisko 2 miliony egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że wydawca gry zdecydował się na stworzenie jej kontynuacji.

Informacje te zostały ujawnione w czasie rozmowy redaktora serwisu Eurogamer.net z Dannym Bilsonem z THQ. Przedstawiciel firmy zapewnił, że jego celem jest stworzenie sequela, który zbierze same pozytywne oceny.

Chciałbym, aby nasze produkcje nie dostawały tak mieszanych opinii, chciałbym, aby były to same dobre oceny, tak jak było w przypadku naszych poprzednich tytułów. (…) Nie chcę mieć gier, które swoją jakością wzbudzają tyle kontrowersji. Chcę mieć jasne opinie na temat doświadczeń płynących z kontaktu z naszymi produktami” – mówi Bilson.

Zapytany, czy był usatysfakcjonowany pierwszym Homefronetem, odpowiedział „Nie, ale i tak uwielbiam tę grę. Była dla nas niezwykle pouczającym doświadczeniem”.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące nowego Homefronta. Wiadomo jedynie, że producenci mają zamiar skupić się na rozgrywce wieloosobowej i usprawnieniu działania dedykowanych serwerów. Oprócz tego w rozmowie nie padły żadne konkretne informacje, poza zapewnieniami, że kontynuacja będzie lepsza od swojego poprzednika. Pytanie tylko, czy gracze ponownie zaufają twórcom?

Jeśli chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat gry Homefront, zachęcamy do zapoznania się z materiałami publikowanymi wcześniej na łamach serwisu GRY-OnLine.pl oraz tvgry.pl: