Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2022, 16:46

The Game Awards 2022 zapowiada się na mocne show; ogłoszenia i przecieki [Aktualizacja #8]

The Game Awards 2022 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zbieramy oficjalne i nieoficjalne informacje o grach, które mają pojawić się na wydarzeniu.

Źródło fot. The Game Awards
i

Aktualizacja 8.12.2022: Zmieniliśmy sekcję dotyczącą Overdose.

Aktualizacja 7.12.2022: Dodaliśmy informacje o Destiny 2: Lightfall.

Aktualizacja 6.12.2022: Dodaliśmy informacje o Warhammer 40,000: Space Marine 2 i DLC do Horizon: Forbidden West.

Aktualizacja 5.12.2022 (wieczorem): Zmieniliśmy sekcję dotyczącą Star Wars Jedi: Survivor oraz dodaliśmy informacje o Among Us, Baldur's Gate 3 i nowej odsłonie cyklu Crash Bandicoot.

Aktualizacja 5.12.2022 (rano): Zmieniliśmy sekcję dotyczącą Tekkena 8 i Star Wars Jedi: Survivor oraz dodaliśmy informacje o Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Aktualizacja 2.12.2022: Dodaliśmy informacje o Diablo 4 i obecności 505 Games i Epic Games

Aktualizacja 1.12.2022: Dodaliśmy przeciek o Tekkenie 8.

Aktualizacja 30.11.2022: Zmieniliśmy sekcję dotyczącą Final Fantasy XVI – potwierdzono obecność gry na TGA 2022.

The Game Awards 2022 odbędzie się już 9 grudnia o godzinie 1:30 naszego czasu. Według zapowiedzi na gali ma pojawić się około pięćdziesiąt różnych pozycji. Tutaj znajdziecie listę tytułów, które mają pojawić się na wydarzeniu według dostępnych informacji – oficjalnych i nieoficjalnych. Będziemy aktualizowali tę wiadomość, gdy pojawią się nowe doniesienia.

  1. The Game Awards 2022 podsumuje ten dziwny rok, znamy datę

Dead Space (potwierdzone)

Na gali pojawić ma się remake Dead Space, który debiutuje w styczniu. Podczas wydarzenia zobaczymy nowy gameplay trailer produkcji. Na ten moment nie znamy dodatkowych szczegółów.

Final Fantasy XVI (potwierdzone)

Aktualizacja (30.11.2022)

Geoff Keighley potwierdził, że na The Game Awards 2022 pojawi się Naoki Yoshida, producent Final Fantasy XVI. Poprowadzi tam specjalny panel poświęcony grze.

Oryginalna treść (21.11.2022)

Tom Henderson opublikował niedawno artykuł w serwisie Insider Gaming, w którym, powołując się na swoje źródła, dziennikarz podał, że przedsprzedaż Final Fantasy XVI wystartuje w grudniu. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce właśnie podczas wydarzenia organizowanego przez Geoffa Keighleya.

Jest to o tyle prawdopodobne, że Hiroshi Takai, czyli jeden z twórców tytułu, niedawno przyznał, iż gra jest ukończona w około 95%. Premiera może więc nastąpić szybciej, niż się spodziewamy (oficjalny termin to lato 2023 r.).

  1. Final Fantasy XVI ukończone w 95% [Aktualizacja: exclusive dla PS5]

Diablo 4 (potwierdzone?)

Aktualizacja (02.12.2022)

Na oficjalnym koncie Twitter serii Diablo pojawił się enigmatyczny wpis mówiący o „Nadejściu Lilith”. Całość nie mówi za wiele i właściwie może oznaczać wszystko. Bliskość The Game Awards, może sugerować, że chodzi właśnie o pokaz na gali.

Oryginalna treść (21.11.2022)

Serwis Windows Central donosi, że debiut Diablo 4 jest już bardzo blisko i nastąpi w kwietniu 2023 roku. Oficjalnie ogłoszenie daty premiery ma nastąpić właśnie podczas gali The Game Awards 2022. W tym samym momencie wystartuje również jakoby przedsprzedaż cyfrowej i fizycznej wersji tytułu:

  1. Diablo 4 może wyjść znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy

Destiny 2: Lightfall (potwierdzone)

Geoff Keighley zapowiedział, że na The Game Awards 2022 zobaczymy Lightfall, czyli nadchodzący dodatek do popularnego shootera Destiny 2.

Gra od 505 Games i Epic Games (potwierdzone)

505 Games opublikowało na swoim Twitterze krótki filmik skierowany do Geoffa Keighleya. Widzimy w niej jak Michael Madsen zostawia prowadzącemu The Game Awards 2022 wizytówkę z tajemniczą kartką. Możemy być więc pewni, że firma pojawi się na wydarzeniu. Co jednak zaprezentuje? Tego nie wiadomo. Istnieje szansa, że zobaczymy chociażby Control 2.

Baldur's Gate 3 (potwierdzone)

Larian Studios potwierdziło swoją obecność na The Game Awards 2022. Podczas gali zobaczymy nowości związane z Baldur's Gate 3. Teaser sugeruje, że może rozchodzić się o obecność Minsca i Boo, czyli postaci znanych z poprzednich odsłon cyklu.

Tekken 8 (potwierdzone)

Aktualizacja (05.12.2022)

Bandai Namco potwierdziło, że Tekken 8 pojawi się na The Game Awards 2022. We wpisie opublikowanym na koncie Twitter serii bijatyk pojawił się teaser, który każe nam się przygotować na 8 grudnia.

Oryginalna treść (01.12.2022)

Streamer AvoidingThePuddle opublikował na swoim koncie na Twitterze zdjęcie, na którym widzimy kartkę z zaproszeniem na pokaz Tekkena 8 na tegorocznym The Game Awards. Notka ta jest częścią paczki zawierającej materiały promocyjne z bijatyki.

The Game Awards 2022 zapowiada się na mocne show; ogłoszenia i przecieki [Aktualizacja #8] - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/AvoidThePuddle/status/1598027582943170560

Star Wars Jedi: Survivor (potwierdzone)

Aktualizacja #2 (05.12.2022)

Potwierdzono obecność Star Wars Jedi: Survivor na The Game Awards 2022. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie pierwszy gameplay trailer produkcji.

Aktualizacja (05.12.2022)

Electronic Arts zaktualizowało szatę graficzną kont na social mediach poświęconych ich grom z cyklu Gwiezdnych wojen. Można więc przypuszczać, że wydawca szykuje się do pokazu jednej z produkcji na The Game Awards 2022. Oczywiście nadal nie jest to nic pewnego.

Oryginalna treść (21.11.2022)

W serwisie Insider Gaming pojawił się jeszcze jeden artykuł autorstwa Toma Hendersona o tym, co zobaczymy na The Game Awards 2022. Gala ma nam przynieść pokaz Star Wars Jedi: Survivor, na którym otrzymamy trailer oraz daty premiery gry i startu przedsprzedaży.

Among Us (potwierdzone)

Innersloth zapowiedziało, że Among Us pojawi się na The Game Awards 2022. Jakie nowości związane z produkcją zobaczymy? Na ten moment nie wiadomo.

Warhammer 40,000: Space Marine 2 (przeciek)

W serwisie Insider Gaming pojawił artykuł autorstwa Toma Hendersona, z którego wynika, że na gali TGA 2022 pojawi się Warhammer 40,000: Space Marine 2. Zaprezentowany tam ma zostać gameplay z produkcji.

DLC do Horizon: Forbidden West (przeciek)

Znany informator The Snitch opublikował grafikę, na której widać obszar między San Francisco, Las Vegas i Los Angeles. Tereny te są wspominane w Horizon: Forbidden West. Pojawiły się więc spekulacje, że na gali zobaczymy zapowiedź dodatku do tej gry.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty (spekulacje)

W przyszłym roku zadebiutować ma duże DLC do Cyberpunka 2077Phantom Liberty. Podczas niedawnej konferencji GPW Innovation Day zapowiedziano, że jeszcze w tym roku nastąpi „istotny bit promocyjny” w odniesieniu do dodatku. Chociaż nie padły żadne szczegóły, to można przypuszczać, iż chodzi o pokaz na The Game Awards.

  1. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty możemy znów zobaczyć już za tydzień

Nowy Crash Bandicoot (przeciek)

Kilku zachodnich influencerów otrzymało pudełka z nieistniejącej pizzerii Aku Aku’s Steam-In Pizza Shack. Znalazła się w nich informacja, która sugerowała, że najnowsza odsłona cyklu Crash Bandicoot zostanie zaprezentowana właśnie na The Game Awards 2022.

Overdose (spekulacje)

Aktualizacja (08.12.2022)

Kojima od pewnego czasu teasuje swój nowy projekt. Wczoraj pojawiła się kolejna enigmatyczna zapowiedź od dewelopera. Wiadomość ta została przekazana dalej przez Geoffa Keighleya. Możliwe więc, że tytuł ten faktycznie pojawi się na gali.

Oryginalna treść (21.11.2022)

Horror Overdose to rzekomo nowa produkcja legendarnego już Hideo Kojimy. Niedawno pojawił się przeciek, w którym półnagi mężczyzna zaprezentował nam 2,5 minuty gameplayu. Prawdopodobnie tytuł ten jest owocem współpracy dewelopera z Microsoftem, a jego oficjalną zapowiedź zobaczymy na The Game Awards 2022.

  1. Nowa gra cieknie Hideo Kojimie; po sieci krążą materiały z Overdose

Jak wszyscy wiemy, Hideo Kojima lubi pokazywać się na galach prowadzonych przez Geoffa Keighleya. Wystarczy sobie jedynie przypomnieć, że w tym roku pojawił się na otwarciu targów gamescom tylko po to, by zapowiedzieć swój podcast. Jest więc prawdopodobne, że i tym razem deweloper zaszczyci nas swoją obecnością.

DLC do Elden Ring (spekulacje)

Gracze specjalizujący się w analizowaniu plików Elden Ringa odkryli w nich wiele odniesień do nieużytej zawartości – w tym dodatkowych aren dla bossów oraz dwóch nowych map. Na ten moment nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale fani spekulują, że rozszerzenie do najnowszej gry studia FromSoftware powstaje i najprawdopodobniej zostanie zapowiedziane podczas The Game Awards 2022.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej