Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Control 2 (PC)
OkładkaControl 2 (PC)

Control 2

Codename Heron

Control 2 to trzecioosobowa gra akcji studia Remedy Entertainment. Podczas zabawy walczymy z wrogami pomagając sobie licznymi zdolnościami specjalnymi oraz eksplorujemy skomplikowane mapy zaprojektowane w stylu znanym z gatunku metroidvania.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | strzelanki | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Control 2 Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

Gry podobne do Control 2

Quantum Break

Enter The Matrix

Advent Rising

Control 2 to gra akcji z widokiem TPP. Jest to kontynuacja popularnej produkcji z 2019 roku. Zarówno pierwowzór, jak i sequel, opracowało studio Remedy Entertainment, mające na koncie również takie tytuły jak Alan Wake, Quantum Break oraz dwie pierwsze odsłony cyklu Max Payne.

Mechanika

Produkcja stanowi rozwiniecie pomysłów z pierwszej części. Otrzymujemy więc grę akcji, w której wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Rozgrywka w Control 2 koncentruje się na walce, w której wykorzystujemy zarówno broń, jak i liczne zdolności specjalne.

Struktura kampanii wzorowana jest na gatunku metroidvania. Kluczową rolę odgrywa więc eksploracja. Wiele lokacji początkowo jest niedostępnych i możemy do nich dotrzeć dopiero po zdobyciu określonych ulepszeń oraz mocy.

Ostatnia modyfikacja 5 lipca 2021

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Control 2: 16+

PC
PS5
XSX