Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2022, 17:50

Nowa gra cieknie Hideo Kojimie; po sieci krążą materiały z Overdose

Do sieci wyciekł gameplay z Overdose – jednej z nowych gier Hideo Kojimy. Film został usunięty, lecz zachowało się kilka screenów z niego. Materiał być może zobaczymy podczas gali The Game Awards 2022.

Źrodło fot. Death Stranding / Kojima Productions.
i

Pamiętacie o horrorze Overdose? Według doniesień uznanego branżowego informatora Toma Hendersona z czerwca 2022 roku, ma to być nowa gra studia Kojima Productions. Tytuł nie został do tej pory oficjalnie zapowiedziany, lecz niewykluczone, że wkrótce się to zmieni – do sieci wyciekł bowiem dwuipółminutowy gameplay.

Oryginalne wideo dość szybko zostało usunięte z Internetu, choć co jakiś czas wypływają jeszcze jego kopie (takie jak ta – dzięki A_wildwolf_A). Ponadto zachowały się screeny, niestety marnej jakości – przykładowe możecie zobaczyć choćby tutaj.

Wszelkie wątpliwości co do pochodzenia grafik powinna rozwiać widniejąca na nich postać. Mimo że screeny są niewyraźne, łatwo stwierdzić, iż jest to aktorka Margaret Qualley – ta sama, która wcieliła się w Mamę w Death Stranding (parz obrazek powyżej) – mająca zagrać główną rolę w Overdose. Gdyby tego było mało, film wieńczyły logo i tytuł produkcji oraz napis „A Hideo Kojima game”.

Co więcej, wspomniany już Tom Henderson potwierdził, że gra z wycieku jest tą samą, o której pisał w czerwcu. Dziennikarz zaryzykował stwierdzenie, iż Overdose może być tytułem powstającym we współpracy studia Kojima Productions z Microsoftem – ogłoszonej przed kilkoma miesiącami – i że wyciekły do sieci gameplay pochodzi z gry uruchomionej w chmurze na smartfonie.

Zatem w teorii wszystko do siebie pasuje – nadchodzące dzieło Kojimy miało w końcu zapoczątkować nową markę i wykorzystać technologię chmury giganta z Redmond. W praktyce jednak trudno stwierdzić z całą pewnością, czy Overdose i projekt zajawiony jakiś czas temu przez japońskiego twórcę są jednym i tym samym.

Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie możemy poznać niebawem, a konkretnie w grudniu, na gali The Game Awards 2022. Nie jest tajemnicą, iż jej prowadzący, Geoff Keighley, żyje w dobrej komitywie z Hideo Kojimą. Na „jego” pokazach niejednokrotnie zapowiadane były gry Japończyka (m.in. Death Stranding: Director's Cut), więc tak może stać się również i tym razem.

Na koniec warto przypomnieć, że studio Kojima Productions prawdopodobnie pracuje także nad Death Stranding 2. Nie wydaje się jednak, by omawiany wyciek dotyczył akurat tej produkcji.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021