Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2021, 13:56

autor: Iltutmiś

Hideo Kojima może pracować nad nową grą dla Microsoftu

Zgodnie z pogłoskami, Hideo Kojima i Microsoft negocjują umowę, której rezultatem będzie nowa, opierająca się na technologii chmury gra na platformy Xbox i PC od twórcy marek takich jak Metal Gear Solid czy Death Stranding. Rezultat tej współpracy ujrzymy dopiero za kilka lat.

W SKRÓCIE:

  • Gra oparta na technologii chmury.
  • Rozmowy są na zaawansowanym etapie i istnieje duża szansa, że umowa zostanie zawarta.
  • Nowa gra Hideo Kojimy zostanie wydana za kilka lat.

Microsoft kontynuuje rozwój marki Xbox. Wraz z weteranem branży gier wideo – Hideo Kojimą – prowadzi rozmowy, których efektem ma być nowy tytuł ekskluzywny dla konsol i PC.

Twórca Metal Gear Solid dobrych kilka lat temu zerwał współpracę ze studiem Konami na rzecz samodzielnej działalności. Od niedawna dzięki Sony Interactive Entertainment Kojima tworzy swoje kolejne dzieła, w tym wcześniej wspomniane Death Stranding. Zaskakuje zatem fakt podjęcia rozmów przez Hideo Kojimę z Microsoftem – właścicielami gwałtownie rozwijającego się systemu Xbox. Na rynku gier wideo i konsol Xbox przecież jest największą konkurencją konsol Sony, PlayStation.

Zgodnie z pogłoskami zamieszczonymi przez Jeffa Grubba (pisarz, projektant gier oraz dziennikarz Venture Beast), zespoły prawników obu stron opracowują umowę już od wielu miesięcy. Jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby strony doprowadziły do zerwania już zaawansowanych rozmów.

Hideo Kojima może pracować nad nową grą dla Microsoftu - ilustracja #1
Hideo Kojima może pracować nad nową grą dla Microsoftu - ilustracja #2
Czy w nowej grze pojawią się ulubione pudła Kojimy?

Prawą ręką Hideo Kojimy prawdopodobnie zostanie Kim Swift

Co ciekawe, około dwóch tygodni temu Microsoft ogłosił, że zatrudnił Kim Swift – ważną deweloperkę marek Valve takich jak Portal czy Left 4 Dead. Oficjalnie Swift znalazła się w Microsofcie w celu rozwoju projektu podobnego do bazującego na chmurze serwisu Stadia. Wszystko jednak wskazuje na to, że prawdziwym zadaniem Kim Swift będzie udzielanie pomocy Hideo Kojimie przy jego jeszcze niezapowiedzianym tytule.

O samej grze jak na razie nic nie wiadomo poza faktem oparcia jej na technologii chmury. Sądzę, że wsparcie Microsoftu może pomóc wyzwolić nieskończony potencjał twórczy Hideo Kojimy i zaowocować tytułem niebanalnym, jeszcze bardziej zaskakującym niż Death Stranding.