Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2011, 10:35

autor: Hed

The Binding Of Isaac - nowa gra twórcy Super Meat Boy zadebiutuje w sierpniu

Nowa gra twórcy świetnego Super Meat Boy zostanie wydana w sierpniu na Steamie. The Binding Of Isaac będzie strzelanką roguelike, w której odwiedzimy podziemia i zmierzymy się z wrogami. Producent przekonuje, że cena tytułu nie odstraszy graczy, a w grze zobaczymy kilka ciekawych pomysłów.

The Binding Of Isaac, nowa gra Edmunda McMillena z Team Meat, zostanie wydana w sierpniu na Steamie. Producent znany ze świetnej platformówki Super Meat Boy stworzył ciekawie zapowiadającą się strzelankę typu roguelike, w której przemierzymy podziemia przypominające lokacje z The Legend of Zelda. Cena gry jest nieznana, ale McMillen zapewnia, że nie będzie wysoka.

Edmund McMillen opisał swoją nową grę szczegółowo na prywatnym blogu. The Binding Of Isaac to „strzelanka roguelike z podziemiami o strukturze w stylu Zeldy”. Producent opracował sterowanie na wzór takich klasyków jak Smash TV czy Robotron i stworzył „losowo generowany świat RPG wypełniony przedmiotami oraz specjalnymi umiejętnościami”.

W nowej grze współtwórcy Super Meat Boy nie pojawią się poziomy postaci, bo wszelki rozwój będzie opierał się na przedmiotach. Pod koniec przeprawy bohater gracza ma przypominać „monstrualną elektrownię”. W sumie otrzymamy około 70 specjalnych artefaktów i wiele innych obiektów (monety, bomby, klucze i inne gadżety).

The Binding Of Isaac - nowa gra twórcy Super Meat Boy zadebiutuje w sierpniu  - ilustracja #1

Produkcja ma składać się z 8 podziemi, 10 bossów oraz 42 typów przeciwników. Obecnie deweloper ma przygotowaną większą część z tego zestawu. Podobnie jak w Super Meat Boy, podczas rozgrywki będziemy mogli odblokować kilka postaci. Muzykę na potrzeby The Binding Of Isaac przygotuje Danny B, który ma spore doświadczenie w tym zakresie.

The Binding Of Isaac może stać się nowym niezależnym hitem, bo McMillen ma talent i do tej pory pracował przy znaczących projektach. Niezależny producent pomagał przy kultowym Braid i wypuścił popularnego Super Meat Boy. To nie koniec niespodzianek od dewelopera – trwają prace nad nowym pomysłem studia Team Meat.

  1. Super Meat Boy – poprzednia gra Edmunda McMillena
The Binding Of Isaac - nowa gra twórcy Super Meat Boy zadebiutuje w sierpniu  - ilustracja #2
The Binding Of Isaac - nowa gra twórcy Super Meat Boy zadebiutuje w sierpniu  - ilustracja #3