Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2010, 14:57

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Test Drive Unlimited 2 – kolejne szczegóły

Pagani Zonda F, Dodge Viper SRT-10, Audi TT-S, McLaren MP4-12C... To tylko niektóre z samochodów, jakimi gracze ścigać się będą w grze Test Drive Unlimited 2. W najnowszym numerze francuskiego magazynu Joypad pojawiły się kolejne informacje na temat obiecującej produkcji studia Eden Games.

Pagani Zonda F, Dodge Viper SRT-10, Audi TT-S, McLaren MP4-12C... To tylko niektóre z samochodów, jakimi gracze ścigać się będą w grze Test Drive Unlimited 2. W najnowszym numerze francuskiego magazynu Joypad pojawiły się kolejne informacje na temat obiecującej produkcji studia Eden Games.

O tym, że miejscem akcji Test Drive Unlimited 2, będzie słoneczna Ibiza, pokryta siecią 1600 km dróg asfaltowych oraz 800 km tras po bezdrożach, już wiemy. Wiemy też, że w grze jeszcze większy nacisk położony zostanie na tryb zabawy wieloosobowej. Magazyn Joypad dotarł do kolejnych informacji na temat rozgrywki w TDU2, trybu sieciowego oraz dostępnych dla graczy samochodów.

Potwierdzają się m.in. wcześniejsze zapowiedzi twórców odnośnie cyklów dnia i nocy w grze. Pełna doba w TDU2 trwać będzie 2,5 godziny, a uczestnicy trybu wieloosobowego mają jeździć w tej samej porze dnia. Wyścigi toczyć się będą w zmiennych warunkach pogodowych - w słońcu, deszczu, burzy itd.

Test Drive Unlimited 2 – kolejne szczegóły - ilustracja #1

Punkty doświadczenia w grze można będzie zdobywać na cztery sposoby: uczestnicząc w rywalizacji za kierownicą, poprzez aktywność w społeczności graczy (m.in. za liczbę przyjaciół), odkrywając sekretne trasy na wyspie, a także nabywając kolejne samochody i posiadłości.

Zaskakująca może być informacja na temat czasu jazdy. Okazuje się, że przejazd z jednego końca Ibizy na drugi koniec zajmie od 20 do 30 minut, a okrążenie całej wyspy około 40 minut. W pierwszej części gry, choć dostępny obszar był o połowę mniejszy, przejazdy zajmowały znacznie więcej czasu.

Jeżeli chodzi o samochody, przy nieostrożnej jeździe można je będzie uszkodzić lub zniszczyć. Fani tuningu będą mogli wypróbować różnego rodzaju ulepszenia i upiększenia w swoich wozach. Tuningowanymi samochodami można będzie swobodnie handlować z innymi graczami.

W trybie multiplayer twórcy Test Drive Unlimited 2 stawiają na dużą liczbę wariantów rozgrywki. Można będzie grać na jednym wspólnym serwerze, albo tworzyć własne serwery, udostępniane przyjaciołom. Gracze będą mogli handlować między sobą a także kupować w sieciowym sklepiku.

Rozbudowana w porównaniu z TDU zostanie opcja zrzeszania w klubach. Ich zaletą ma być możliwość organizowania kilku rodzajów zamkniętych i otwartych wyścigów oraz dostępne jedynie dla klubowiczów modele supersamochodów.

Jakimi autami gracze będą jeździć w Test Drive Unlimited 2? Magazyn Joypad potwierdził takie samochody jak: Audi TT-S, Dodge Charger SRT8 i Viper SRT-10, Gumpert Apollo Sport, Pagani: Zonda C12S, Zonda Cinque, Zonda F i Zonda Roadster, McLaren MP4-12C (tylko dla klubowiczów), Spyker: C8 Aileron Coupe, C12 Zagato i Pekin to Paris (SUV), Saleen S5S Raptor i S7 Twin Turbo, Mercedes SLR 722 S McLaren Roadster i SLR Z199.

Przypomnijmy, że gra Test Drive Unlimited 2 ukaże się jesienią tego roku w wersjach na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.