Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2010, 13:12

autor: Olek

Nadjeżdża Test Drive Unlimited 2 – wreszcie!

Po blisko trzech latach plotek i przecieków koncern Atari oficjalnie potwierdził prace nad kontynuacją znakomitej serii gier wyścigowych Test Drive. Premiera Test Drive Unlimited 2 w wersji na konsole PlayStation3, Xbox 360 i komputery PC zapowiedziana została na jesień tego roku.

Po blisko trzech latach plotek i przecieków koncern Atari oficjalnie potwierdził prace nad kontynuacją znakomitej serii gier wyścigowych Test Drive. Premiera Test Drive Unlimited 2 w wersji na konsole PlayStation3, Xbox 360 i komputery PC zapowiedziana została na jesień tego roku.

Pierwsze, nieoficjalne informacje na temat kontynuacji bardzo dobrej gry studia Eden Games Test Drive Unlimited pojawiły się wiosną 2007 roku. Fani serii Test Drive optymistycznie zakładali, że jej kolejna odsłona ukaże się w roku 2008. Miesiące jednak mijały, a prócz kilku obrazków z bardzo wczesnego etapu produkcji oraz mniej lub bardziej prawdopodobnych plotek na temat samej gry, w temacie kontynuacji TDU niewiele się działo.

Nadjeżdża Test Drive Unlimited 2 – wreszcie! - ilustracja #1

Dopiero teraz koncern Atari oficjalnie potwierdził prace nad grą, której stworzenia ponownie podjęło się studio Eden Games. Ruszyła także oficjalna strona Test Drive Unlimited 2, choć póki co jej merytoryczna zawartość jest bardzo skąpa.

Kilka szczegółów na temat gry ujawnionych zostało w notce prasowej wydawcy. Jeśli wierzyć zapowiedziom, TDU2 stanowić będzie ewolucję w całej serii. Dotyczy to w pierwszej kolejności rozgrywek sieciowych, które były bodaj najmocniejszą stroną pierwszej części gry (ponad milion zarejestrowanych kont użytkowników trybu M.O.O.R. - Massively Open Online Racing). Większy nacisk na rozgrywkę wieloosobową nie oznacza, że w Test Drive Unlimited 2 całkowicie zrezygnowano z trybu zabawy dla jednego gracza. Przeciwnie, łączenie obu trybów zabawy ma być wyjątkowo komfortowe.

Nadjeżdża Test Drive Unlimited 2 – wreszcie! - ilustracja #2

Według szumnych zapowiedzi wydawcy TDU2 oferować będzie graczom swobodę rozgrywki niespotykaną w żadnej innej grze wyścigowej. Duży, otwarty świat, wiernie odwzorowane modele samochodów (w tym także tych z najwyższej półki), dynamiczna fizyka jazdy, a do tego nowy system uszkodzeń pojazdów, zmieniające się warunki pogodowe oraz cykle dnia i nocy – przyznać trzeba, że wszystko to brzmi zachęcająco. Ciekawa wydaje się także dosyć lakoniczna zapowiedź zupełnie nowej wyspy, którą będziemy mogli przemierzyć w grze.

Twórcy Test Drive Unlimited 2 zapewniają, że gra umożliwi swobodną personalizację i to nie tylko pojazdów, ale również postaci, jakie reprezentować będą graczy. Świat TDU2 ma być w stu procentach zmotoryzowany i wyjątkowo luksusowy.

Nadjeżdża Test Drive Unlimited 2 – wreszcie! - ilustracja #3

Z wcześniejszych, niepotwierdzonych wciąż doniesień warto przypomnieć, że TDU2 zawierać będzie nową kategorię pojazdów – luksusowe terenówki (m.in. Lamborghini LM005, Mercedes GL, Audi Q7, Hummer, Range Rover i Volkswagen Touareg), które sprawdzą się w zadaniach i rywalizacji na terenie z dala od asfaltowych dróg. Miłośnicy dwóch kółek zyskają z kolei sposobność sprawdzenia swoich umiejętności na motocyklach, w tym także crossowych.

W sumie obszar gry liczyć będzie około 1500 km2, z czego całkowita długość dróg i autostrad wyniesie około 1600 km (dla porównania aktualna długość wszystkich odcinków autostrad w Polsce to nieco ponad 900 km) i kolejnych 800 km tras po bezdrożach.

Ciekawie zapowiada się konfrontacja Test Drive Unlimited 2 z wydanymi niedawno grami wyścigowymi Forza Motorsport3 czy Colin McRae: DiRT 2, a zwłaszcza z zapowiadaną na ten rok produkcją EA Games Need for Speed World Online.