Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2010, 12:45

autor: Łukasz Malik

Bad Company 2 na PC – wybór wersji językowej oraz zabezpieczenia DRM

Wersja językowa i zabezpieczenia DRM to tematy, które wzbudzają wśród graczy zawsze sporo kontrowersji. W przypadku Battlefield: Bad Company 2, Electronic Arts wprowadziło rozwiązania, które powinny usatysfakcjonować zdecydowaną większość graczy.

Wersja językowa i zabezpieczenia DRM to tematy, które wzbudzają wśród graczy zawsze sporo kontrowersji. Wystarczy przypomnieć zamieszanie wokół braku możliwości wyboru oryginalnej wersji językowej w grze Mass Effect 2.

W przypadku Battlefield: Bad Company 2, Electronic Arts wprowadziło rozwiązania, które powinny usatysfakcjonować zdecydowaną większość graczy.

Po pierwsze, przed instalacją mamy możliwość wyboru wersji językowej – możemy grać po polsku lub w dowolnym innym języku wylistowanym na obrazku poniżej.

Bad Company 2 na PC – wybór wersji językowej oraz zabezpieczenia DRM - ilustracja #1

Po instalacji możemy wybrać rodzaj zabezpieczeń, który bardziej nam odpowiada. Do wyboru mamy weryfikację płyty w napędzie lub weryfikację przez Internet (możliwa instalacja na 10 komputerach). Wyboru zabezpieczeń DRM nie możemy zmienić bez ponownej instalacji gry.

Bad Company 2 na PC – wybór wersji językowej oraz zabezpieczenia DRM - ilustracja #2

Gdy zdecydowaliśmy się na polską wersje, nie ma problemów aby zmienić w dowolnym momencie polskie głosy na angielskie i vice versa. Robimy to z poziomu menu opcji gry. Zmienić możemy także głosy wrogów (oryginalne lub ojczyste). Jak widać, każdy powinien być zadowolony, zwłaszcza że dostępna jest opcja wyświetlana podpisów pod dialogami, więc z pomocą kilku kliknięć możemy mieć tzw. wersję kinową.

Bad Company 2 na PC – wybór wersji językowej oraz zabezpieczenia DRM - ilustracja #3

Niemniej zachęcamy Was do wyboru polskiego dubbingu, gdyż ekipa lokalizacyjna oraz aktorzy spisali się naprawdę bardzo dobrze. Próbkę ich pracy możecie usłyszeć w materiale z cyklu Gramy!. Dzisiaj na tvgry.pl pojawi się video recenzja, a recenzja tekstowa pojawi się w najbliższy piątek.