Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2010, 11:35

autor: Jiker

Ibiza miejscem akcji Test Drive Unlimited 2

Magazyn Gamereactor okazał się źródłem nowych informacji na temat długo oczekiwanej kontynuacji gry wyścigowej Test Drive Unlimited. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, jaka wyspa zostanie oddana do dyspozycji przyszłych nabywców dzieła Eden Studios.

Magazyn Gamereactor okazał się źródłem nowych informacji na temat długo oczekiwanej kontynuacji gry wyścigowej Test Drive Unlimited. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, jaka wyspa zostanie oddana do dyspozycji przyszłych nabywców dzieła Eden Studios.

Mianowicie, akcja TDU2 umiejscowiona zostanie na Ibizie – wyspie należącej do hiszpańskiego archipelagu Baleary. Twórcy oddadzą tym samym do dyspozycji teren ponad dwukrotnie większy, aniżeli w przypadku pierwszego Test Drive Unlimited. Z informacji zawartych w magazynie wynika, że wybór Ibizy został dokonany przede wszystkim z powodu jej wielkiego zróżnicowania.

Ibiza miejscem akcji Test Drive Unlimited 2 - ilustracja #1

Ujęcie z Test Drive Unlimited 2 (źródło: magazyn Gamereactor).

Na wyspie będzie można znaleźć zarówno szerokie plaże, malownicze góry, wzniesienia z efektownymi ruinami, ale również nowoczesne obszary miejskie. Całkowita długość dróg i autostrad wyniesie około 1600 km, a kolejnych 800 km tras zostanie poprowadzonych bezdrożami, które pokonamy zasiadając za kierownicą luksusowych terenówek i SUV-ów.

W grze oprócz pieniędzy otrzymywać będziemy również punkty doświadczenia. Zdobędziemy je na kilka różnych sposobów. Autorzy TDU2 pozostają w tym względzie bardzo tajemniczy, jednakże pewnym jest, że punkty otrzymamy za zwycięstwa, czystą jazdę, czy też udane ucieczki przed policją. Nagrody przeznaczymy na różnego rodzaju luksusowe dodatki.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w grze spory nacisk nastawiony zostanie na rywalizację sieciową. W Test Drive Unlimited 2 zawarta zostanie również swoista kooperacja, w której jeden z graczy wcieli się w pilota i poprowadzi kierowcę do celu jak najkrótszą drogą. Twórcy zastąpią również dotychczasowe lobby sieciowe nowym systemem, który m.in. będzie lepszym źródłem informacji na temat potencjalnych rywali.

Spore wrażenie na redaktorach Gameractora zrobiła również oprawa graficzna – bardzo szczegółowa, mimo oddania do dyspozycji graczy świata o sandboksowej strukturze. Producenci z Eden Studios uzupełnili ją m.in. o zmieniające się pory dnia i nocy, warunki atmosferyczne oraz system zniszczeń.

Test Drive Unlimited 2 zadebiutuje w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 jesienią bieżącego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2