Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 marca 2010, 11:47

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Turniej dla kobiet od Guns Are Drawn, nowa liga dla graczy

Po kilku tygodniach milczenia, na polską arenę esportową powrócił tajemniczy projekt Guns Are Drawn. Tym razem w ramach GAD został rozegrany Turniej dla Kobiet. Nasilają się również plotki o powrocie do Polski turnieju ESWC.

Po kilku tygodniach milczenia, na polską arenę esportową powrócił tajemniczy projekt Guns Are Drawn. Tym razem w ramach GAD został rozegrany Turniej dla Kobiet. Nasilają się również plotki o powrocie do Polski turnieju ESWC.

E-Sport: Turniej dla kobiet od Guns Are Drawn, nowa liga dla graczy - ilustracja #1

W styczniu i lutym o projekcie Guns Are Drawn było dość głośno – głównie dzięki akcji promocyjnej wykorzystującej najlepszych polskich graczy. Po dołączeniu zawodników AGAiN do formacji Frag eXecutors, temat przycichł, a esportowe media długo nie miały żadnych nowych informacji. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że autorzy tego projektu powracają z nowymi pomysłami. W weekend został rozegrany Turniej dla Kobiet Guns Are Drawn, w którym wzięło udział 16 dwuosobowych żeńskich zespołów Counter Strike 1.6.

Dziewczyny rywalizowały o nagrody o łącznej wartości przekraczającej 1000 PLN: między innymi słuchawki SteelSeries Siberia White v2, podkładki QcK+ czy koszulki z nowej kolekcji Frag eXecutors. Zawody można było śledzić na specjalnie przygotowanej stronie oraz tradycyjnie już w przypadku projektów Guns Are Drawn, na Facebooku. Najlepszą żeńską parą okazały się zawodniczki myvirgins.pl, kleo oraz Fli, które w finale okazały się lepsze od reprezentantek Universal Soldiers, charlie oraz powerki. Niestety w zawodach nie obyło się bez kilku zgrzytów. Kilku przedstawicieli płci brzydszej odczuło wielką potrzebę bycia kobietą i zapisało się do turnieju, uwiarygodniając swoje nowe alterego specjalnie założonymi profilami na Naszej Klasie i wspomnianym Facebooku.

Facebook jest zresztą co raz częściej wykorzystywany przez esportowców. To właśnie profil All Games League, nowego tajemniczego projektu dla graczy, stał się obiektem medialnych spekulacji. Według zapowiedzi nowa liga ruszy już za kilka dni, początkowo oferując sympatykom gier komputerowych rozgrywki w StarCraft, WarCraft III oraz FIFA 10. W planach są jednak następne tytuły, a docelowo liga ma ponoć stanowić poważną konkurencję dla polskiego oddziału ESL, który wśród graczy nie cieszy się z różnych względów poważaniem.

E-Sport: Turniej dla kobiet od Guns Are Drawn, nowa liga dla graczy - ilustracja #2

All Games League będzie prowadzone przez Beholder i wiele wskazuje na to, że nie będzie to jedyny projekt, który dzięki tej firmie zawita do naszego kraju. W ostatnim tygodniu kilka serwisów internetowych poinformowało, że Beholder prawdopodobnie zorganizuje w tym roku na terenie Polski przystanek Dreamhacka – eliminacje do regularnie odbywającego się w Szwecji turnieju, rozgrywanego podczas największej imprezy typu LAN na świecie. Drugim wymienianym turniejem jest ESWC. W ostatnim tygodniu do grona państw, które zorganizują tegoroczne eliminacje dołączyły Iran, Indie, Francja, Peru, Rumunia oraz Ghana. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach uzyskamy w końcu potwierdzenie organizacji tego turnieju w Polsce.