Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2018, 12:54

autor: Movis

Tajemnicze meteoryty w Fortnite, problemy twórców H1Z1 i inne wieści

Dziś piszemy o ciekawej zapowiedzi nowości w grze Fortnite: Battle Royale, zwolnieniach w Daybreak Game Company (ponoć przez powiązanie firmy z rosyjskim kapitałem w USA), zatrudnieniu Jima Kellera w firmie Intel i nadchodzącym darmowym weekendzie z For Honor. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

W Fortnite z nieba spadają meteoryty – superbohaterowie na ratunek?

Reddit aż kipi od zdjęć i filmików „bliskich spotkań” z kosmiczną skałą. - Tajemnicze meteoryty w Fortnite, problemy twórców H1Z1 i inne wieści - wiadomość - 2018-04-28
Reddit aż kipi od zdjęć i filmików „bliskich spotkań” z kosmiczną skałą.

Niedawno autorzy z Epic Games zaserwowali fanom Fortnite i Fortnite: Battle Royale łatkę 3.6, ale w międzyczasie w trybie PvP zaczęło dziać się coś co najmniej dziwnego. Niczym w najgorszym koszmarze Galów, niebo zaczęło spadać graczom na głowę. No dobrze, może nie całe, ale uprzednio widoczne w przestworzach meteory zaczęły bezceremonialnie ostrzeliwać grunt (przy okazji stając się meteorytami). Jednemu z użytkowników Reddita udało się nawet przyuważyć moment upadku w systemie powtórek.

Jakby tego było mało, w lokacji Tilted Towers pojawiają się tajemnicze znaki. Choć poprzednio najpopularniejszą teorią były duże zmiany w ulubionych przez graczy „Wieżach”, to niedawny tweet od twórców wskazuje na rychły początek nowego sezonu, w którego centrum znajdą się superbohaterowie. Ktoś w końcu musi uratować świat Fortnite przed zbliżającą się apokalipsą z kosmosu.

Twórcy H1Z1 z problemami

Oficjalna informacja nadal jest nieco tajemnicza. - Tajemnicze meteoryty w Fortnite, problemy twórców H1Z1 i inne wieści - wiadomość - 2018-04-28
Oficjalna informacja nadal jest nieco tajemnicza.

Daybreak Game Company (wcześniej Sony Online Entertainment) może być w finansowych tarapatach. Firma znana m.in. z PlanetSide 2 i H1Z1 nie radzi chyba sobie zbyt dobrze po przejściu ostatniego projektu na model free-to-play. Po fali plotek przedstawiciel firmy potwierdził w informacji prasowej (via Gamasutra), że pewna liczba pracowników została zwolniona, nie wdając się w zbytnie szczegóły. Wielu byłych członków studia podzieliło się jednak swoją sytuacją na Twitterze (m.in. szefowa działu wydawniczego Laura Naviaux Sturr). Jeśli jesteście fanami spiskowych teorii, niektórzy podejrzewają, że sprawa dotyczy ostatnich sankcji Stanów Zjednoczonych, które zamroziły aktywa rosyjskiego biznesmena Viktora Vekselberga. Do niego należeć ma grupa Renova, firma Columbus Nova, a pod płaszczykiem obu ma właśnie znajdować się Daybreak. Samo studio odcina się jednak od tego połączenia.

Jim Keller przechodzi do Intela

Keller pracował w Tesli 2 lata. - Tajemnicze meteoryty w Fortnite, problemy twórców H1Z1 i inne wieści - wiadomość - 2018-04-28
Keller pracował w Tesli 2 lata.

Firma Intel potwierdziła, że legendarny na scenie procesorów inżynier Jim Keller stanie się niedługo wiceprezesem koncernu. Znany ze stworzenia architektur Athlon, Athlon 64, układów SoC do telefonów iPhone (4 i 4S) oraz obecnej w procesorach Ryzen technologii ZEN inżynier zakończył ostatnio współpracę z Tesla Motors i ma pokierować wewnętrzny zespół inżynierii silikonowej na nowe drogi. Oznacza to prace koncepcyjne nad kolejnymi rozwiązaniami SoC i wprowadzaniem ich na rynek. Ten exodus może być częścią większej inicjatywy, bo wcześniej z AMD na rzecz „niebieskich” przeszedł Raja Koduri, a plotka głosi, że po opuszczeniu „czerwonych” posada w Intelu może także czekać na Chrisa Hooka.

Darmowy weekend z For Honor

Wydaje się, że firma Ubisoft uwielbia wręcz dawać okazje do darmowego grania. W tym miesiącu udostępniła już na weekend Ghost Recon: Wildlands, a teraz przyszła pora na rycerskie For Honor. Brak planów na majówkę? 3-6 maja gracze na PC, PS4 i XONE będą mogli nieodpłatnie zmierzyć się ze sobą w pojedynkach bronią białą. Autorzy zapewnili na ten czas specjalny bonus – każdy, kto przejdzie przez nowy program treningowy, otrzyma dodatkowo 2 tygodnie statusu czempiona. 3 maja ma też się odbyć specjalna transmisja na Twitchu. Jeśli ją obejrzycie, to do Waszych rąk trafi też kilka dodatkowych skrzynek z łupem. Jak zwykle, wszelkie poczynione postępy zostaną zachowane, więc jeśli zdecydujecie się na późniejszy zakup, nie będziecie musieli zaczynać od zera. Wszystkie dodatkowe szczegóły i FAQ znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Shadow of the Tomb Raider
 2. Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter
 3. Unexplored: Unlocked Edition
 4. Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version!
 5. God Eater 3
 6. Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
 7. Battlezone: Gold Edition

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Walden, a game zwiastun na premierę
 2. Ring of Elysium zwiastun #1
 3. Nobunaga's Ambition: Taishi zwiastun #1
 4. Friday the 13th: The Game nowy silnik
 5. Cities: Skylines - Parklife zwiastun #1
 6. Battlezone: Gold Edition zwiastun #1