Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONESwitchPC
Okładka Unexplored (PS4)

Unexplored

Unexplored: Unlocked Edition

Niezależna, dwuwymiarowa gra RPG typu roguelike, łącząca przystępność z wysokim poziomem trudności. Produkcja wyróżnia się oryginalną oprawą graficzną i opartym o proste założenia, ale ciekawym system walki.

RPG | roguelike | 2D | top-down | indie | RPG akcji

Okładka Unexplored (PS4)

data premiery gry:

22lut2017

PC

9sie2018

Switch

19lut2019

PS4

22lut2019

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unexplored jest osadzoną w świecie fantasy grą RPG z elementami roguelike, która łączy wysoki poziom trudności z prostotą sterowania. Gra pierwotnie ukazała się na komputerach PC, jednak z czasem doczekała się również konwersji na konsole. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada studio Ludomotion.

Mechanika

W Unexplored akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy top-down. Naszym zadaniem jest przemierzanie generowanej losowo lokacji (to tzw. Dungeon of Doom – pol. Loch Zatracenia), rozwiązywanie zagadek, eliminowanie wrogów (w tym kilkudziesięciu potężnych bossów) i zdobywanie skarbów, które zwiększają możliwości bohatera. Postać, którą kierujemy może należeć do jednej z kilku klas, takich jak Wojownik, Złodziej, Mag, Łucznik, Kapłan, Barbarzyńca czy Muszkieter. Walka jest oparta o dość proste zasady – znaczenie mają przede wszystkim nasza zręczność oraz znajomość ataków i animacji poszczególnych przeciwników. Dzięki systemowi skradania się produkcja studia Ludomotion umożliwia też unikanie starć. Co ważne, typowo dla produkcji roguelike, w przypadku klęski musimy zaczynać zabawę od początku.

Tryby gry

Unexplored posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra ma atrakcyjną, dwuwymiarową oprawę graficzną. Choć gra nie jest zaawansowana pod względem technologicznym, duże wrażenie robi oryginalny styl artystyczny, budzący skojarzenia z m.in. z książkami dla dzieci. Modele postaci i potworów są animowane w przyjemny dla oka i niejednokrotnie widowiskowy sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 248 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Unexplored

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
Switch
PS4
XONE