Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2018, 12:51

autor: Movis

Fortnite 3.6 – granat Czepiak i wyrzutnia szlachetna

Epic Games nie dotrzymało nawet pełnego tygodnia od ostatniej łatki do Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale i prezentuje aktualizację 3.6. W obydwu trybach znaleźć można teraz przyklejany do powierzchni i graczy granat Czepiak, a w Ratowaniu Świata wyposażymy się w neonową wyrzutnię szlachetną.

Twórcy Fortnite i Fortnite: Battle Royale nie mogli wytrzymać nawet siedmiu dni bez aktualizacji bliźniaczych produkcji i właśnie zaprezentowali kolejną dawkę zmian oraz dwa nowe dodatki do arsenału. Co tym razem czeka fanów tytułu Epic Games?

Battle Royale

W trybie PvP nową „bronią tygodnia” jest granat o wdzięcznej nazwie Czepiak (dostępny także w Ratowaniu Świata). Jeśli pamiętacie plazmowe materiały wybuchowe z serii Halo, to zasada działania jest bardzo podobna. Zmyślne połączenie przepychacza z granatem przyczepi się do każdej powierzchni, na którą zostanie rzucone, wliczając w to ciało przeciwnika. Nieszczęśnik, do którego przylepi się zabójcze ustrojstwo, może już praktycznie tylko odliczać sekundy do nieuniknionego BUM. Niepospolity przedmiot wybucha w promieniu jednego kwadratu po upływie 2,5 sekundy, zadając 100 punktów obrażeń graczom i 200 strukturom. Znaleźć go można luzem w świecie gry, w skrzynkach oraz zaopatrzeniowych lamach.

Zabicie wroga, przepchanie toalety – Czepiak jest wielofunkcyjny. - Fortnite 3.6 – granat Czepiak i wyrzutnia szlachetna - wiadomość - 2018-04-25
Zabicie wroga, przepchanie toalety – Czepiak jest wielofunkcyjny.

Jeśli chodzi o inne poprawki, to zajęto się minigunem, który jest teraz o 10% celniejszy i nieco mniej rzuca na boki. Odrobinkę podniesiono tez obrażenia wersji epickiej i legendarnej (z 16/17 na 18/19). Wykrywanie trafień ma być teraz lepsze dla długich strzałów z kuszy i karabinu snajperskiego. Zlikwidowano też kilka błędów z przenośnym fortem i niemożliwymi do przeładowania PM-ami, niskie ogrodzenia nie uniemożliwiają już tworzenia struktur, a mechanika celności pierwszego strzału będzie resetowana po zmianie postawy (kucanie, wstawanie) lub przy zmianie broni. Rozgnieciono także bugi w systemie zrzutów zaopatrzenia i trybie Budowniczy Pro.

Ratowanie Świata

Oprócz wyżej wymienionego Czepiaka, twórcy dodali do trybu PvE kolejną broń do neonowego zbioru. Tym razem padło na wyrzutnię szlachetną, czyli jeden z ostatnich rodzajów arsenału, jakiego nie było jeszcze w kolorowo-jaskrawej edycji. Świecące narzędzie mordu wypuszcza falę przebijającej wrogów energii, co pozwala na sprawną eliminacje grup Pustaków. Jej moc i zasięg zależy od czasu przytrzymania przycisku ognia. W grze nieco ułatwiono też tworzenie i znajdywanie amunicji energetycznej.

I’M A’ FIRIN’ MAH LAZER!! - Fortnite 3.6 – granat Czepiak i wyrzutnia szlachetna - wiadomość - 2018-04-25
I’M A’ FIRIN’ MAH LAZER!!

Kolejną zmianą jest… podkręcenie ilości bekonu dostępnego na mapach. Dotychczas było go nieco za mało, ale teraz ten niezbędny przy tworzeniu przedmiotów element będzie można znaleźć „wszędzie tam, gdzie bekon być powinien”. Przeprojektowano też anomalie oraz poprawiono poboczne zadanie z odzyskiwaniem rozbitego drona (rozbija się rzadziej, nie koło głównego punktu obrony, a nagrody za poprawne wykonanie questa są nieco lepsze). Poza tym wprowadzono drobne poprawki rozgrywki, interfejsu i bohaterów (do przeczytania tutaj).

Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacja nie porywa może całkowitą ilością nowości, ale daje graczom parę ciekawych gadżetów do testów. Na twórców nie można się ostatnio gniewać, bo wręcz zalewają nas kolejnymi ciekawostkami i dodatkami. Oby tak dalej.

  1. Oceniamy wczesny dostęp Fortnite – z małej chmury duże zombie
  2. Fortnite – informacje o aktualizacji zawartości 3.6