Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 kwietnia 2018, 13:49

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Red Alert Online

Zapowiedziano Red Alert Online. Niestety, ta klasyczna marka powróci nie jako pecetowy RTS, a jako mobilna strategia korzystająca z modelu free-to-play.

Red Alert powraca, ale w formie, która u większości fanów wywoła prędzej gniew niż ekscytację. - Premiera Battletech  - wiadomość - 2018-04-24
Red Alert powraca, ale w formie, która u większości fanów wywoła prędzej gniew niż ekscytację.

Szykowany jest powrót kultowej serii Command & Conquer: Red Alert. Niestety, zdecydowanie nie jest to comeback, na jaki liczyli fani marki. Zapowiedziane właśnie Red Alert Online będzie bowiem mobilną strategią bazującą na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Udostępnione na razie informacje są bardzo skromne. Wiemy, że produkcję tworzy chińska firma Tencent, a gra zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na razie nie podano planowanej daty premiery. Twórcy udostępnili pierwszy zwiastun i kilka krótkich fragmentów rozgrywki, z których wynika, że pod względem wizualnym produkcja przypominać będzie Command & Conquer: Red Alert 2, oferując izometryczny widok i dwuwymiarową grafikę.

Przypomnijmy, że Red Alert to seria poboczna w stosunku do głównego cyklu Command & Conquer. Do tej pory otrzymaliśmy trzy odsłony marki - Command & Conquer: Red Alert w 1996 roku, wydane cztery lata później Command & Conquer: Red Alert 2 oraz Command & Conquer: Red Alert 3, które premierę miało w 2008 r.

Sama marka Command & Conquer eksperymentowała już z modelem free-to-play, ale rezultaty były niezbyt udane. Przeglądarkowe Command & Conquer: Tiberium Alliances nie stało się wielkim przebojem, a prace nad zmierzającym na PC sieciowym Command & Conquer przerwano, zanim gra zdążyła zadebiutować na rynku.

Do tego Electronic Arts ma kiepską renomę, jeśli chodzi o wskrzeszanie klasycznych pecetowych marek za pomocą produkcji na smartfony i tablety. Wydane w 2013 roku Dungeon Keeper uznawane jest wręcz za przykład tego, jak nie powinno się tworzyć gier darmowych z mikropłartnościami. Również mobilne Theme Park oraz SimCity BuildIt nie wzbudziły zachwytów.

Samo Tencent ma duże doświadczenie w tworzeniu gier na smartfony i tablety, więc są spore szanse, że Red Alert Online okaże się przyzwoitym tytułem, ale nie da się ukryć, że nie na taki powrót marki liczyli jej fani.

  1. Oficjalna strona firmy Tencent