Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter (PC)
OkładkaEarth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter (PC)

Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter

Spin-off cyklu Earth Defense Force, za którego stworzenie i wydanie odpowiada firma D3 Publisher. W przeciwieństwie do gier reprezentujących główną serię, tym razem mamy do czynienia z klasycznym shoot'em upem.

Akcji | science fiction | mechy | top-down | shoot 'em up | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter Premiera

26kwi2018

PC

23sie2018

PS4

Gry podobne do Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter

Heli Heroes

X-Morph: Defense

Sky Force Anniversary

Earth Defense Force 4.1: Wing Diver The Shooter jest spin-offem serii Earth Defense Force, za którego stworzeniem i wydaniem stoi firma D3 Publisher. W przeciwieństwie do gier reprezentujących główny cykl, będących strzelaninami TPP, tym razem mamy do czynienia z klasycznym shoot’em upem. Produkcja została wydana na platformę PC i PS4.

Fabuła

Akcja Earth Defense Force 4.1: Wing Diver The Shooter toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair. Tytułowe Earth Defense Force, czyli organizacja starająca się powstrzymać inwazję kosmicznych insektów, na których celowniku znalazła się Ziemia, wprowadziło właśnie do użytku nowe modele plecaków odrzutowych. Wyposażeni w nie członkowie oddziału Pale Team zostali postawieni w stan gotowości, kiedy operacja zniszczenia wrogiego statku-matki zakończyła się niepowodzeniem, a do kontrataku ruszyły całe tabuny mniejszych i większych adwersarzy. Zadaniem, jakie zostało przed nimi postawione, jest ostateczne rozprawienie się z zagrożeniem.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS4 Earth Defense Force 4.1: Wing Diver The Shooter akcję obserwujemy z perspektywy top-down. Produkcja składa się z sześciu rozbudowanych misji, w których naszym głównym celem jest eliminacja hord oponentów przy użyciu zróżnicowanego arsenału – wśród ponad sześćdziesięciu dostępnych broni pojawiają się zarówno zupełnie nowe giwery, jak i narzędzia mordu znane z wcześniejszej pozycji spod znaku Earth Defense Force, czyli między innymi Rapier, Ixion, LAZR lub Plasma Launcher; ich dopełnieniem są power-upy zwiększające nasz potencjał bojowy.

Podczas rozgrywki na naszej drodze stają zarówno pomniejsi adwersarze występujący w ilościach hurtowych (jak choćby czarne i czerwone mrówki, pszczoły czy pająki), jak i potężniejsze okazy pełniące rolę bossów (mowa imędzy innymi o królowej mrówek i gigantycznym pająku Retiariusie). Zabawę urozmaicają tak zwane „Shoot Up Times”, czyli momenty, w którym zatrzymujemy się i posyłamy do piachu zastępy atakujących nas przeciwników nadciągających ze wszystkich stron. Warto nadmienić, że w trakcie zmagań nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie – na placu boju towarzyszą nam pozostali członkowie zespołu Pale Team, a także inni żołnierze EDF; współpraca z nimi często stanowi klucz do sukcesu.

Tryby gry

Pomimo że w Earth Defense Force 4.1: Wing Diver The Shooter nie pojawia się tryb multiplayer, namiastkę wieloosobowej rywalizacji stanowią sieciowe rankingi, dzięki którym możemy nie tylko pochwalić się swoimi osiągnięciami, lecz także porównać je z wynikami zdobytymi przez graczy z całego świata.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Earth Defense Force 4.1: Wing Diver The Shooter na platformie PC i PS4 prezentuje przeciętny poziom wykonania – dotyczy to zarówno elementów otoczenia, jak i modeli przeciwników stających nam na drodze.

Ostatnia modyfikacja 26 kwietnia 2018

Tryb gry: single player  

Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Earth Defense Force 4.1: Wingdiver The Shooter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 1800 MB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 1800 MB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
PS4
PC