Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4SwitchPCXONE
Okładka Battlezone: Gold Edition (PS4)

Battlezone: Gold Edition

Ulepszona wersja futurystycznej strzelanki z czołgami pt. Battlezone, wydanej w 2016 roku. Największą nowością jest możliwość rozgrywki bez gogli wirtualnej rzeczywistości. Ponadto deweloperzy oddali do naszej dyspozycji wszystkie wypuszczone wcześniej DLC.

Akcji | FPP | science fiction | czołgi | Oculus Rift | strzelanki | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Battlezone: Gold Edition (PS4)

producent: Rebellion

wydawca: Rebellion

Strona oficjalna

data premiery gry:

1maj2018

PC PS4 XONE

8lis2018

Switch

Battlezone: Gold Edition to udoskonalona wersja gry Battlezone z 2016 roku. Oryginał na konsolę PlayStation 4 (a nieco później także PC-ty) pozwala na zabawę wyłącznie podczas korzystania z gogli wirtualnej rzeczywistości. Nowe wydanie przeznaczone na platformę PC, PS4 itd. umożliwia rozgrywkę bez tego typu urządzeń. Ponadto studio Rebellion wyposażyło grę we wszystkie wypuszczone do pierwotnego wydania dodatki, w tym skórki i tryb Classic. Pozostałe elementy nie uległy zmianom. Warto jednak wspomnieć, że Gold Edition rozdawane jest za darmo posiadaczom zwykłego Battlezone w ramach aktualizacji.

Fabuła

Jak na klasyczną strzelankę przystało, Battlezone: Gold Edition odznacza się raczej ubogą warstwą fabularną. Kiedy Ziemia zostaje zaatakowana przez istoty z obcej planety, gracz zasiada za kierownicą nowoczesnego czołgu bojowego, a jego zadaniem jest eliminacja wrogich czołgów, samolotów oraz niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO).

Mechanika

Battlezone: Gold Edition to remake klasycznej strzelanki, która zadebiutowała w 1980 roku na automatach, a następnie została przeniesiona m.in. na komputery ZX Spectrum, Commodore 64, Atari ST oraz Apple II. Za powstanie gry odpowiada doświadczone studio Rebellion – twórcy takich gier, jak Aliens vs Predator czy seria Sniper Elite.

Akcja gry ukazana jest z perspektywy pierwszoosobowej, a podczas zabawy przemierzamy futurystyczne lokacje, wypełnione neonowymi elementami, charakterystycznymi dla filmów science fiction z lat 80-tych, takich jak TRON. Rozgrywka łączy dynamiczną akcję z koniecznością strategicznego planowania kolejnych działań. Gracze zasiadają za sterami futurystycznych czołgów, którymi walczą m.in. z wieżyczkami strażniczymi. Strzela się do nich przy użyciu dział laserowych, rakiet i innych potężnych broni. Poziomy generowane są losowo, więc każde podejście do zabawy wygląda inaczej. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejścia kampanii w ramach co-opa dla maksymalnie czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Battlezone: Gold Edition

12+

Wymagania sprzętowe Battlezone: Gold Edition

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch