Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 13:01

autor: Aver

Szczegóły trybu multiplayer w grze Doom 3 BFG Edition

Studio Bethesda Softworks opublikowało krótki FAQ do gry Doom 3 BFG Edition. Doom III w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 będzie pozbawiony lokalnego trybu multiplayer, a wchodzące w skład pakietu Doom i Doom II nie umożliwią zabawy wieloosobowej na PC.

Dzięki krótkiemu FAQ zamieszczonemu na oficjalnym forum studia Bethesda Softworks, poznaliśmy szczegóły dotyczące trybów rozgrywki wieloosobowej w nadchodzącej reedycji tytułów z serii DoomDoom 3 BFG Edition na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Szczegóły trybu multiplayer w grze Doom 3 BFG Edition - ilustracja #1
Cacodemon w Doom 3 BFG Edition

W Doom, Doom II i Doom III (wraz z dodatkiem) zagramy w sieciowym trybie multiplayer dla maksymalnie czterech osób na platformach Xbox 360 i PlayStation 3. Jednak w przeciwieństwie do pierwszego wydania ostatniej części legendarnej serii strzelanek na urządzenie firmy Microsoft, w konsolowym Doom III nie uraczymy możliwości zabawy wieloosobowej w trybie offline (tryb kooperacji w formie split-screenu będzie dostępny wyłącznie w Doom i Doom II). Jako powód takiego stanu rzeczy podano fakt, że „nowa edycja gry jest oparta na pierwszym wydaniu na PC”.

Z kolei na pecetach będziemy mogli cieszyć się trybem multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób w Doom III, ale już nie w Doom i Doom II. Ponadto, jak wiadomo od jakiegoś czasu, reedycja ostatniej części serii studia id Software na komputery stacjonarne będzie współpracować z urządzeniem Oculus Rift, czego nie uświadczymy na konsolach. W BFG Edition zyskamy także możliwość zagrania w Doom III w stereoskopowym 3D na wszystkich trzech platformach.

Zremasteryzowane wersje trzech części serii Doom w ramach Doom 3 BFG Edition trafią do sklepów 19 października. Produkcja powstaje z myślą o PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.