Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2005, 09:08

autor: Jiker

Syphon Filter: The Dark Mirror - nowe informacje

Wiadomość o tym, iż Sony Computer Entertainment pracuje nad kolejną częścią serii Syphon Filter, przygotowywaną z myślą o przenośnej konsoli PSP, nie powinna być dla Was zaskoczeniem. Wszak pisaliśmy już o tym, dokładnie pod koniec pażdziernika. Dzisiaj natomiast poznaliśmy w miarę oficjalne informacje na temat tego, co też znajdzie się w The Dark Mirror.

Wiadomość o tym, iż Sony Computer Entertainment pracuje nad kolejną częścią serii Syphon Filter (ostatnia edycja ukazała się na PS2), przygotowywaną z myślą o przenośnej konsoli PSP, nie powinna być dla Was zaskoczeniem. Wszak pisaliśmy już o tym, dokładnie pod koniec pażdziernika. Dzisiaj natomiast poznaliśmy w miarę oficjalne informacje na temat tego, co też znajdzie się w The Dark Mirror.

John Garvin, jedna z osób pracujących nad Syphon Filter: The Dark Mirror, wyjawił na łamach serwisu IGN, że najnowsza edycja serii obdarowana będzie zupełnie nową fabułą nie mającą jakichkolwiek związków z wirusem znanym z poprzednich części. Mianowicie, Gabe Logan prowadzi teraz swoją własną, tajną organizację specjalizującą się w wykonywaniu zadań, które są zbyt „drażliwe” i niebezpieczne dla zwykłych, rządowych agentów. Wspólnie ze starą przyjaciółką, Lian Xing, podróżuje po świecie i rozwiązuje sprawę za sprawą. Jednak do czasu – kłopoty zaczynają się wraz z pojawieniem grupy terrorystów znanej jako Czerwona Sekcja, którzy przepuszczają atak na jedną z rafinerii znajdujących się na Alasce. W dalszych etapach gry Gabe zmierzy się m.in. z mafią z Kaliningradu, wpadnie w sidła rewolucji, a także natknie się na tajemniczą kobietę z jego przeszłości.

Autorzy wyposażyli Gabe’a w szereg nowych gadżetów. W plecaku znajdzie np. linkę z hakiem (tzw. Rapid Traversal Line), dzięki której dostanie się na wyżej położone lokacje oraz MB-150 – broń zsynchronizowaną z Gabe’owymi goglami, które umożliwiają przeglądanie świata w podczerwieni, reagują na ciepło oraz mogą działać niczym noktowizor (podobnie jak w serii Splinter Cell). MB-150 pozwoli na użycie m.in. 6mm pocisków snajperskich oraz trzech rodzajów bełtów (np. wybuchowych, z opóźnionym zapłonem).

Zaliczanie misji w trybie Story odblokowuje zadania w Mission Mode. Z kolei wykonywanie tychże podniesie notowania Gabe’a, a tym samym nasze. Jednocześnie za wypełnienie misji w niezłym wynikiem – dużą ilością „cichych” zabójstw, w krótkim czasie – sprawi, iż nasz plecak wzbogaci się o nowe rodzaje broni oraz umiejętności. Oprócz tego możemy liczyć na zwykłe dodatki: rysunki, filmy oraz utwory muzyczne, które będziemy mogli przesłuchać w specjalnie przygotowanym do tego pokoju.

Syphon Filter: The Dark Mirror zawierać będzie również tryb multiplayer (Ad Hoc Wi-Fi), dzielący się na Deathmatch, Team Deathmatch, a także Object Mode, w którym to zadaniem dwóch drużyn będzie wykonanie określonego zadania. Najlepsi gracze będą mieli możliwość zapisania swego imienia i nazwiska na liście rankingowej.

Syphon Filter: The Dark Mirror ukaże się na europejskim rynku wiosną przyszłego roku.