Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Syphon Filter: The Omega Strain (PS2)
OkładkaSyphon Filter: The Omega Strain (PS2)

Syphon Filter: The Omega Strain PS2

Czwarta część słynnej serii, zapoczątkowanej na PSX-ie. Gra posiada składający się z 17 rozbudowanych poziomów singleplayer oraz równie ciekawy multiplayer.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Syphon Filter: The Omega Strain Premiera PS2

4maja2004

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Syphon Filter: The Omega Strain

Metal Slug 3D

Project: Snowblind

Freedom Fighters

Syphon Filter: The Omega Strain to czwarta odsłona słynnej serii strzelanek, w których głównego bohatera obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby. Poprzednie części gry ukazały się na PSX-a. The Omega Strain jest pierwszym tytułem, który trafił na konsolę nowej generacji. Opisywana strzelanka ukazała się wyłącznie na PlayStation 2.

Znany z poprzednich odsłon serii Gabe Logan nie jest głównym bohaterem omawianej gry, wcielamy się bowiem w rolę młodego rekruta. Wspomniany bohater pojawia się jednak w opisywanej produkcji. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy odbywamy dość skomplikowany trening pod jego przewodnictwem. Sterowana postać uczy się podstawowych manewrów, z których będzie musiała skorzystać na polu bitwy. Zapoznajemy się również z dostępnym uzbrojeniem. Wątek fabularny w trakcie właściwej rozgrywki nie odgrywa zbyt istotnej roli. Po raz kolejny musi powstrzymać szalone ugrupowanie terrorystyczne, będące w posiadaniu pewnego śmiercionośnego wirusa.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z siedemnastu rozbudowanych misji. Etapy rozgrywają się w wielu różnych miejscach rozrzuconych po całym świecie. W większości przypadków gracz musi jedynie likwidować napotykanych wrogów. Każda z misji posiada jednak szereg dodatkowych zadań (np. zdobycie ważnych dokumentów). Ich wykonywanie nie jest oczywiście obowiązkowe. Opisywana strzelanka nie jest zbyt trudna. Gracz może korzystać z autocelowania, tak aby sprawniej eliminować kolejnych przeciwników. AI wrogów jest dość pasywne. Co ciekawe, The Omega Strain zawiera pewne elementy typowe dla klasycznej gry cRPG. W miarę rozwoju rozgrywki sterowany rekrut zdobywa kolejne odznaczenia, poznaje nowe rodzaje zachowań, czy też otrzymuje coraz to silniejsze typy giwer.

Gra posiada dość rozbudowany multiplayer. Syphon Filter umożliwia zabawę w Sieci. Gracze mogą wzajemnie się zwalczać bądź też zaliczać wspomnianą kampanię w trybie kooperacji (do czterech osób). Oprawa wizualna The Omega Strain prezentuje dość wysoki poziom. Modele postaci są szczegółowe i ładnie animowane. Na uwagę zasługuje również dynamiczny rockowy soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Syphon Filter: The Omega Strain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Syphon Filter: The Omega Strain Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
  • karta pamięci