Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Syphon Filter: The Omega Strain (PS2)

Syphon Filter: The Omega Strain PS2

Czwarta część słynnej serii, zapoczątkowanej na PSX-ie. Gra posiada składający się z 17 rozbudowanych poziomów singleplayer oraz równie ciekawy multiplayer.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Syphon Filter: The Omega Strain (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

4maja2004

Syphon Filter: The Omega Strain to czwarta odsłona słynnej serii strzelanek, w których głównego bohatera obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby. Poprzednie części gry ukazały się na PSX-a. The Omega Strain jest pierwszym tytułem, który trafił na konsolę nowej generacji. Opisywana strzelanka ukazała się wyłącznie na PlayStation 2.

Znany z poprzednich odsłon serii Gabe Logan nie jest głównym bohaterem omawianej gry, wcielamy się bowiem w rolę młodego rekruta. Wspomniany bohater pojawia się jednak w opisywanej produkcji. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy odbywamy dość skomplikowany trening pod jego przewodnictwem. Sterowana postać uczy się podstawowych manewrów, z których będzie musiała skorzystać na polu bitwy. Zapoznajemy się również z dostępnym uzbrojeniem. Wątek fabularny w trakcie właściwej rozgrywki nie odgrywa zbyt istotnej roli. Po raz kolejny musi powstrzymać szalone ugrupowanie terrorystyczne, będące w posiadaniu pewnego śmiercionośnego wirusa.

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z siedemnastu rozbudowanych misji. Etapy rozgrywają się w wielu różnych miejscach rozrzuconych po całym świecie. W większości przypadków gracz musi jedynie likwidować napotykanych wrogów. Każda z misji posiada jednak szereg dodatkowych zadań (np. zdobycie ważnych dokumentów). Ich wykonywanie nie jest oczywiście obowiązkowe. Opisywana strzelanka nie jest zbyt trudna. Gracz może korzystać z autocelowania, tak aby sprawniej eliminować kolejnych przeciwników. AI wrogów jest dość pasywne. Co ciekawe, The Omega Strain zawiera pewne elementy typowe dla klasycznej gry cRPG. W miarę rozwoju rozgrywki sterowany rekrut zdobywa kolejne odznaczenia, poznaje nowe rodzaje zachowań, czy też otrzymuje coraz to silniejsze typy giwer.

Gra posiada dość rozbudowany multiplayer. Syphon Filter umożliwia zabawę w Sieci. Gracze mogą wzajemnie się zwalczać bądź też zaliczać wspomnianą kampanię w trybie kooperacji (do czterech osób). Oprawa wizualna The Omega Strain prezentuje dość wysoki poziom. Modele postaci są szczegółowe i ładnie animowane. Na uwagę zasługuje również dynamiczny rockowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Gry podobne do Syphon Filter: The Omega Strain

Klasyfikacja PEGI Syphon Filter: The Omega Strain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Syphon Filter: The Omega Strain

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor, karta pamięci

Syphon Filter 4 zadebiutuje w 2012 roku na PlayStation 3?

wiadomość6 września 2011

Pojawiły się kolejne plotki na temat Syphon Filter 4, z których wynika, że gra akcji TPP zostanie wydana pod koniec 2012 roku na PlayStation 3. Tym razem, niepotwierdzone informacje o powrocie wieloletniej serii przedstawił włoski magazyn o grach.

Sony zamyka amerykańskie serwery gier PS2 i PSP

wiadomość5 kwietnia 2008

Sony Computer Entertainment America informuje, że do dnia 30 czerwca bieżącego roku nastąpi zamknięcie kilkunastu serwerów obsługujących gry z PlayStation 2 i PlayStation Portable.

Syphon Filter powraca na platformę PlayStation Portable
Syphon Filter powraca na platformę PlayStation Portable

wiadomość17 maja 2007

Wszystkie pięć dotychczasowych gier akcji z serii Syphon Filter zadedykowano konsolom z rodziny PlayStation – począwszy od "jedynki", poprzez "dwójkę", a skończywszy na PSP. Właśnie z myślą o tej ostatniej platformie powstaje druga już odsłona owego cyklu. Jej podtytuł brzmi Logan's Shadow, a Sony Computer Entertainment zapowiada, iż premiera gotowego produktu nastąpi w trzecim kwartale 2007.

Syphon Filter: The Dark Mirror - nowe informacje

wiadomość20 grudnia 2005

Wiadomość o tym, iż Sony Computer Entertainment pracuje nad kolejną częścią serii Syphon Filter, przygotowywaną z myślą o przenośnej konsoli PSP, nie powinna być dla Was zaskoczeniem. Wszak pisaliśmy już o tym, dokładnie pod koniec pażdziernika. Dzisiaj natomiast poznaliśmy w miarę oficjalne informacje na temat tego, co też znajdzie się w The Dark Mirror.

Syphon Filter powróci dzięki PSP

wiadomość29 października 2005

Do 2001 roku popularna seria Syphon Filter obecna była na platformie Sony PlayStation pierwszej generacji, chociaż w chwili debiutu części drugiej i trzeciej trwał już triumfalny rynkowy marsz konsoli PS2. Posiadacze tej ostatniej przed niespełna osiemnastoma miesiącami dostali wreszcie grę pt. Syphon Filter: The Omega Strain, ale nie jest to finalne słowo twórców – w kolejce czeka bowiem PSP.