Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 lutego 2001, 08:51

autor: Solnica

Strzeżcie się piraci !!!

Dwanaście największych firm zajmujących się wydawaniem gier komputerowych, zrzeszonych w Interactive Digital Software Association (IDSA) zaskarżyło do sądu czterech piratów udostępniających nielegalnie skopiowane oprogramowanie za pomocą Internetu.

Dwanaście największych firm zajmujących się wydawaniem gier komputerowych, zrzeszonych w Interactive Digital Software Association (IDSA) zaskarżyło do sądu czterech piratów udostępniających nielegalnie skopiowane oprogramowanie za pomocą Internetu. Jest to już druga, poważniejsza akcja tej organizacji w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, mająca na celu zmniejszenie piractwa komputerowego w Stanach Zjednoczonych.

Czterej oskarżeni to: Dasheill Ponce De Leon z Houston, w Texasie, John Sterling z Beaumont również w Texasie, Byron Beck z Monrovia w Californii i Kuei Lin Lo z Amherst w Massachusetts.

W przypadku udowodnienia popełnienia przestępstwa, nałożone kary będą mogły sięgnąć w zależności od ilości nielegalnego oprogramowania grubych setek tysięcy dolarów.

W skład Interactive Digital Software Association wchodzą w chwili obecnej tacy producenci i wydawcy gier jak Activision, Capcom, Eidos, Electronic Arts, Havas Interactive, LucasArts, Interplay, Microsoft, Midway, Nintendo oraz 3DO.

Jak na razie nie znane są jeszcze komentarze samych oskarżonych.