Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 09:32

Zombiaki i Leszy gwiazdami listy bestsellerów Steam

W ubiegłym tygodniu na Steamie nadal najlepiej sprzedawały się gry Back 4 Blood i New World. Zaskakująco dobry debiut zaliczyła za to gra Inscryption.

W SKRÓCIE:
  1. Back 4 Blood i New World nadal rządzą na Steamie,
  2. udane debiuty gier Inscryption i Sword and Fairy 7,
  3. nadal wysoka sprzedaż The Riftbreaker,
  4. duża popularność preorderów Football Manager 2022 oraz Forza Horizon 5.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Na szczycie nie zaszły żadne zmiany. Tak jak w ostatnim zestawieniu pierwsze miejsce zajęło Back 4 Blood, a na drugim znalazło się MMORPG New World.

Nowości znajdziemy na kolejnych pozycjach. Pierwszą trójkę zamyka preorder Football Manager 2022, a za nim – co jest sporym zaskoczeniem – znalazło się Inscryption, które zadebiutowało 19 października. To niezależna produkcja łącząca elementy przygodówek i roguelike’ów, w której rozgrywamy partyjki karcianki z Leszym. Gra jest mocno nietypowa, więc jej sukces cieszy. Do tego osiąga ona imponujące wyniki aktywności – w najgorętszym momencie minionego weekendu bawiło sią w nią 17 072 osoby jednocześnie.

Nadal wyśmienicie sprzedaje się The Riftbreaker, czyli gra szczecińskiego studia Exor. W zeszłym tygodniu autorzy pochwalili się, że sprzedaż gry na wszystkich platformach przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy.

Ponadto udany debiut zaliczyła gra Sword and Fairy 7, czyli najnowsza odsłona popularnego w Chinach cyklu RPG. Jego znajomość na Zachodzie jest znikoma. Jeśli chcecie poznać jego korzenie, to warto sprawdzić pierwszą część serii, która dawno temu została udostępniona za darmo przez autorów i dorobiła się fanowskiego, angielskiego tłumaczenia.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Back 4 Blood

2.

New World

3.

Football Manager 2022 (preorder)

4.

Inscryption

5.

Zestaw VR Valve Index

6.

The Riftbreaker

7.

Sword and Fairy 7

8.

Forza Horizon 5 (preorder)

9.

New World

10.

CS:GO – Operation Riptide