Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2021, 09:38

Naraka: Bladepoint zarządziło na Steamie

Naraka: Bladepoint szturmem podbija Steam. Gra była największym bestsellerem ubiegłego tygodnia, a liczba osób grających bije rekordy dnia na dzień.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Naraka: Bladepoint,
  2. wysoka sprzedaż pre-orderów Back 4 Blood pomimo mieszanego odbioru wersji open beta,
  3. Car Mechanic Simulator 2021 z najlepszym debiutem w historii marki.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Kolejny raz zestawienie przyniosło sporo nowości. Liderem sprzedaży okazało się Naraka: Bladepoint, czyli sieciowa gra akcji battle royale, która zadebiutowała w ubiegły czwartek. Tytuł zajął również czwarte miejsce w zestawieniu. Wynika to z tego, że Valve odrębnie liczy każdą edycję. Niestety, nie podano, która zajęła jaką pozycję.

W najgorętszym momencie dnia premiery w grę bawiło się ponad 50 tys. osób jednocześnie na Steamie. Co ważne, rekord aktywności każdego kolejnego dnia był wyższy. Wczoraj wyniósł 86 136 graczy równocześnie. To bardzo dobrze rokuje Naraka: Bladepoint na przyszłość. Wiele premier, nawet tych, które lądują na pierwszym miejscu listy bestsellerów, swoje najlepsze wyniki uzyskuje w ciągu pierwszych 24 godzin od debiutu. Tutaj widać jednak, że popularność gry stopniowo rośnie.

Na drugim miejscu znalazł się pre-order gry Back 4 Blood, która w zeszłym tygodniu była liderem listy. Obecnie trwają otwarte testy, ale ich odbiór jest mieszany. Na Steamie tylko 57% graczy oceniło wersję beta pozytywnie. Jak widać, nie przeszkadza to jednak produkcji w byciu hitem sprzedażowym.

Trzecie miejsce zajęła polska gra Car Mechanic Simulator 2021. Projekt zaliczył bardzo udany debiut - aż 94% recenzji użytkowników na Steamie jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny odbiór gry”. Wczoraj produkcja ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 22 561 osób bawiących się jednocześnie. To wynik prawie trzykrotnie wyższy niż w przypadku Car Mechanic Simulator 2018.

Warto także wspomnieć, że bardzo dobrze sprzedają się pre-ordery Humankind - ta turowa strategia studia Amplitude w stylu Cywilizacji zajęła szóste miejsce na liście bestsellerów. Tytuł zadebiutuje jutro. Ponadto dzięki atrakcyjnej przecenie do pierwszej dziesiątki powrócił Doom Eternal, a konkretnie Edycja Deluxe, oferująca podstawową wersję gry wraz z dodatkami.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Naraka: Bladepoint

2.

Back 4 Blood (pre-order)

3.

Car Mechanic Simulator 2021

4.

Naraka: Bladepoint

5.

Valve Index VR Kit

6.

Humankind (pre-order)

7.

It Takes Two

8.

Doom Eternal (Deluxe Edition)

9.

Tribes of Midgard

10.

Grand Theft Auto V