Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2021, 13:37

autor: Qskan

Car Mechanic Simulator 2021 doceniony przez graczy; fanów nie brakuje

Dwa dni temu swoją premierę miała gra Car Mechanic Simulator 2021 wydana przez polską firmę PlayWay. Jak dotąd tytuł w przeważającej większości zbiera pozytywne recenzje.

CMS 2021 PO PREMIERZE:
  1. 92% pozytwnych opinii na Steamie,
  2. Ponad 17 tys. graczy jednocześnie w peaku.

Dwa dni temu na Steamie, a wczoraj na PS4 oraz Xboksie One zadebiutowała gra Car Mechanic Simulator 2021 wydawana przez polską firmę PlayWay. Jak dotąd tytuł zbiera bardzo dobre opinie (no, przynajmniej jego wersja pecetowa). Gracze niemal zgodnym chórem mówią, że CMS 2021 to najlepsza odsłona serii.

Entuzjaści wirtualnego naprawiana pojazdów dali wyraz swojej aprobacie w postaci recenzji na Steamie - obecnie na profilu gry oceny utrzymują się na poziomie „bardzo pozytywne” (92 procent pochlebnych opinii). Gracze zwracają uwagę na usprawnienia względem poprzednich odsłon oraz wiele nowych funkcji i oryginalnych pojazdów do naprawiania.

Poniżej przytaczamy komentarze ze Steama, z zachowaniem oryginalnej pisowni:

W końcu dodano płyny, dużo więcej nowych i ciekawych samochodów w porównaniu do poprzednich części. Cena też uważam uczciwa i adekwatna do tego co dostajemy. Ogólnie gra z edycji na edycję robi bardzo duże postępy. Generalnie gra jest super.

- użytkownik Opałka Marcin

Kolejna odsłona symulatora mechanika, w której zostało dodano parę wyczekiwanych nowości jak płyny, wychodzenie z garażu i możliwość chodzenia po placu czy mini gierki przy np. przy wyważaniu kół. 72 pojazdy bez DLC, więc jest co naprawiać. Możliwość kupna samochodu ze złomowiska, aby następnie go naprawić i sprzedać też dodaje kolejne godziny spędzone w tej grze.

- użytkownik Radex.

Nowa odsłona CMS 21 robi robotę. Ogromnie cieszy nowy system odblokowywania dodatków do garażu czy nowych umiejętności - dodatki (np. skaner OBD czy miernik ciśnienia) kupujemy za zarobione kredyty, a nie jak wcześniej za punkty umiejętności! Dużym plusem również system wymiany płynów, pozycjonowanie świateł, odkręcanie przyrdzewiałych śrub, nowy sposób badania części oraz wymiana bezpieczników. Proste minigierki np. przy wyważaniu kół są przyjemną odskocznią od montowania części czy kupowania nowych podzespołów. Poprawione graficznie części karoserii lub podwozia cieszą oko i nie rażą refleksami świetlnymi. Poprawiono również system chodzenia, co w przypadku CMS 18 było trochę uciążliwe! Gorąco polecam nową odsłonę serii i liczę na kolejne zmiany i DLC!

- użytkownik Aress.

Jeśli zaś chodzi o frekwencję, z pomocą przychodzi strona Steam Database, dzięki której dowiadujemy się, że w szczytowym momencie w Car Mechanic Simulator 2021 grało 17 530 osób, a średni wynik dzienny oscyluje w okolicach 10 tys. graczy jednocześnie, co jest lepszym wynikiem niż poprzednia odsłona cyklu.