Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 sierpnia 2021, 11:00

autor: Adam Królak

Drugi sezon Władcy Pierścieni nie będzie kręcony w Nowej Zelandii

Amazon Studios poinformował, że drugi sezon serialu Władca Pierścieni nie będzie kręcony w Nowej Zelandii. Ekipa przenosi się do Europy, gdzie będzie pracować nad kontynuacją serii.

Peter Jackson razem ze swoimi współpracownikami nazywali Nową Zelandię „domem”, ponieważ to tam kręcono wszystkie trzy części filmu Władca Pierścieni. W przypadku telewizyjnej produkcji ma to wyglądać inaczej. Amazon ogłosił, że drugi sezon nadchodzącego serialu nie będzie już tam kręcony – cała ekipa przenosi się na Wyspy Brytyjskie.

Niedawno zakończono zdjęcia do pierwszego sezonu Władcy Pierścieni, którego premiera zaplanowana jest na wrzesień 2022 roku. Serial jest obecnie jednym z najbardziej wyczekiwanych produkcji telewizyjnych i na pewno stanowi priorytet dla samego Amazonu. Studio w 2017 roku nabyło prawa do marki za zawrotne 250 milionów dolarów (ponad 960 milionów złotych) i zobowiązało się do nakręcenia pięciu sezonów. Patrick McKay oraz John D. Payne są showrunnerami nadchodzącej serii.

Na początku sierpnia Amazon rozpalił wyobraźnię widzów, chwaląc się pierwszym kadrem z produkcji, który daje przedsmak tego, co zobaczymy w przyszłym roku na naszych ekranach. Obraz może przedstawiać piękne miasto Valmar, będące stolicą królestwa Valarów, bądź elfickie miasto Tirion.

Drugi sezon Władcy Pierścieni nie będzie kręcony w Nowej Zelandii - ilustracja #1

Decyzja o przeprowadzce została ogłoszona w momencie opublikowania informacji o wielkiej inwestycji Amazonu w studio filmowe niedaleko Londynu. Jest to ponoć część strategii firmy mającej na celu poszerzenie przestrzeni produkcyjnej i umocnienie obecności w Wielkiej Brytanii. Vernon Sanders pełniący funkcję wiceprezesa Amazon Studios podziękował Nowej Zelandii za gościnność, a władzom za pomoc przy tworzeniu serialu.

Chcemy podziękować mieszkańcom i rządowi Nowej Zelandii za ich gościnność i poświęcenie oraz udostępnienie Władcy Pierścieni niesamowitego miejsca do rozpoczęcia tej wspaniałej podróży. Jesteśmy wdzięczni New Zealand Film Commission, Ministerstwu Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia, Auckland Unlimited i innym za współpracę, która wspierała także sektor filmowy kraju i lokalną gospodarkę podczas produkcji pierwszego sezonu.

Serial będzie na pewno gratką dla fanów tolkienowskiej fantastyki, ponieważ opowie historię Drugiej Ery Śródziemia – czyli na długo przed wydarzeniami z filmowej adaptacji Petera Jacksona. Serial Władca Pierścieni będzie dostępny na Amazon Prime Video od 2 września 2022 roku.