Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 sierpnia 2021, 21:45

autor: Entelarmer

Znamy datę premiery Władcy Pierścieni Amazona. Zobacz piękny pierwszy kadr z serialu

Amazon wreszcie zdradził datę premiery serialu Władca Pierścieni. Prócz tego pokazano kadr, który praktycznie potwierdza ostatnie plotki.

Amazon w końcu zdradził, kiedy obejrzymy nowe The Lord of The Rings. Serial zadebiutuje 2 września 2022 roku w ponad 240 rejonach, a kolejne odcinki będą udostępniane w tygodniowych odstępach. Informację przekazano w ramach komunikatu prasowego (via Deadline) oraz na Twitterze.

Prócz daty Amazon podzielił się też kadrem z produkcji. Ujęcie pochodzi z pierwszego odcinka serialu i przedstawia wielkie miasto mogące kojarzyć się ze znanym z filmowej trylogii Minas Tirith. Jednakże fani są praktycznie pewni, że nie jest to jedna z wielu konstrukcji Numenorejczyków w Śródziemiu, lecz elfickie miasto Tirion w krainie Valinor, będącej – nie wdając się w szczegóły – siedzibą bogów odpowiedzialnych za stworzenie całego świata znanego z twórczości J.R.R. Tolkiena, znajdującą się na Najdalszym Zachodzie. Wskazywałaby na to obecność dwóch Drzew, dobrze znanych fanom Silmarillionu. Potwierdzałoby to dotychczasowe pogłoski, jakoby Władca Pierścieni od Amazona zamierzał czerpać także z owego dzieła angielskiego pisarza.

Niestety, nie wiemy, co dokładnie przedstawi scena, z której pochodzi owo ujęcie, ani też jak wiele nawiązań do Pierwszej Ery zobaczymy w serialu. Pozostaje czekać na dalsze informacje od Amazona.

  1. Oficjalna strona Amazon Studios