Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2021, 09:38

Esencja Minecrafta w 23 sekundy; społeczność zachwycona dziełem fana

Całe spektrum doświadczeń związanych z Minecraftem przedstawione w nieco ponad dwadzieścia sekund? Właśnie takie dzieło zaprezentował jeden z użytkowników Reddita, czym wzbudził podziw społeczności.

W SKRÓCIE:
  • Jeden z użytkowników Reddita stworzył krótki film, który przedstawia przebieg rozgrywki w Minecraft.
  • W nieco ponad 20 sekund możemy zobaczyć drogę od ścięcia pierwszego drzewa do pokonania smoka Endu.
  • Materiał wzbudził nostalgię u wielu graczy.

Każdy, kto miał kiedyś okazję grać w Minecrafta, wie, że pomimo braku fabuły oferuje on niesamowite historie, które kreujemy, odkrywając kolejne światy. Od ścięcia pierwszego drzewa aż po walki z monstrami z piekieł tworzymy rozległą opowieść o naszym niepozornym bohaterze. Trudno ująć całe to doświadczenie w jednym krótkim klipie, lecz to właśnie takiego zadania podjął się użytkownik Reddita o nicku GEVids. W zaledwie 23 sekundy zaprezentował on całą drogę, jaką przebywają gracze w Minecraft.

Film zaczyna się tak, jak każda rozgrywka we wspomnianym sandboksie – od ścięcia drzewa i zbudowania pieca oraz stołu rzemieślniczego. Następnie mamy okazję zaobserwować kolejne kamienie milowe. Pierwsze znalezione złoża węgla oraz żelaza. Spotkanie z lawą oraz budowa bardziej zaawansowanych narzędzi. Odkrycie diamentów i eksperymenty z mechanizmami zasilanymi redstone’em. Następnie naszym oczom ukazuje się stół do zaklinania, portal Netheru oraz ostatnie wyzwanie – walka ze smokiem Endu.

Choć materiał jest bardzo krótki, to wzbudził podziw wielu członków społeczności związanej z Minecraftem. Gracze docenili pracę twórcy, któremu udało się zaprezentować setki godzin ich doświadczeń w tak pomysłowej formie. W wielu z nich film wzbudził również nostalgię i zachęcił do ponownego zainstalowania gry. W wątku pod postem autora znaleźć możemy liczne komentarze, w których gracze wymieniają się swoimi wspomnieniami związanymi z Minecraftem. Wielu z nich sięga pamięcią do starożytnej wersji alfa.

Jeśli podczas oglądania filmu czujecie to samo, to czas chyba znowu uruchomić produkcję studia Mojang, odświeżyć ją odpowiednimi shaderami i wyruszyć na spotkanie ze smokiem.