Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2021, 09:53

GTA 5 nie przestaje się sprzedawać; T2 podało „szalone” wyniki

Gry studia Rockstar Games nadal rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Sprzedaż Grand Theft Auto V przekroczyła 150 mln egzemplarzy, a Red Dead Redemption 2 – 38 mln.

HITY ROCKSTAR GAMES:
  1. seria GTA: 350 mln sprzedanych egzemplarzy,
  2. sprzedaż samego GTA 5: 150 mln egz.,
  3. seria Red Dead Redemption: 60 mln egz.,
  4. sprzedaż samego RDR2: 38 mln egz.

Firma Take-Two Interactive udostępniła nowy raport finansowy. Wydawca tradycyjnie pochwalił się zaktualizowanymi wynikami sprzedaży poszczególnych gier. Dowiedzieliśmy się, że Grand Theft Auto V rozeszło się już w ponad 150 mln egzemplarzy. Z kolei sprzedaż całej marki przekroczyła 350 mln egz.

Trzy miesiące temu chwalono się 145 milionami egz., a pół roku temu – 140 mln. GTA 5 od dłuższego czasu sprzedaje się więc w tempie ok. 5 milionów egzemplarzy na kwartał. Taki wynik byłby imponujący nawet dla nowej gry, a mowa tu przecież o pozycji, która w przyszłym miesiącu będzie obchodziła ósme urodziny.

Studiu Rockstar Games udało się stworzyć prawdziwy fenomen, który nie znika z list bestsellerów. Grand Theft Auto V znalazło się np. wśród dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na Steamie w ubiegłym tygodniu.

Dobra passa produkcji szybko się nie skończy. Twórcy pracują nad nową zawartością do GTA Online, a 11 listopada tego roku ma się ukazać wersja GTA 5 na PS5 i Xboksa Series X/S. Prezes Take-Two Interactive Strauss Zelnick jest przekonany, że gra okaże się hitem także na nowej generacji konsol. Obiecuje również, że będzie to coś więcej niż prosty port.

Wydawca pochwalił się również, że Red Dead Redemption 2 rozeszło się w 38 mln egzemplarzy. Obecnie gra sprzedaje się w tempie ok. miliona egzemplarzy na kwartał. RDR2 i RDR1 łącznie znalazły już 60 mln nabywców. Do tego wyniku nie wlicza się Red Dead Revolver.

Take-Two Interactive podało również wyniki sprzedaży swoich pozostałych dużych serii.

Wyniki sprzedaży najpopularniejszych serii Take-Two

#

Seria:

W ilu egzemplarzach rozeszły się gry z serii:

1.

Grand Theft Auto

350 mln

2.

NBA 2K

112 mln

3.

Borderlands

71 mln

4.

Red Dead Redemption 1-2

60 mln

5.

Sid Meier’s Civilization

58 mln

6.

BioShock

38 mln

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  3. GTA Online – poradnik do gry