Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2021, 09:48

The Ascent podbija Steam. Udany debiut Tribes of Midgard

W minionym tygodniu New World nie oddało pozycji lidera sprzedaży w serwisie Steam. Mimo to powody do zadowolenia mają autorzy The Ascent i Tribes of Midgard - oba tytuły zaliczyły bardzo dobre debiuty.

W SKRÓCIE:
  1. pre-ordery New World nadal sprzedają się jak świeże bułeczki,
  2. imponujące debiuty The Ascent oraz Tribes of Midgard,
  3. promocja Battlefield 1 cieszy się dużą popularnością.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Drugi raz z rzędu pierwsze dwie pozycje zajęły dwa różne wydania New World. Gra nie miała jeszcze premiery, ale gracze masowo kupują ją w przedsprzedaży, aby zapewnić sobie dostęp do zamkniętych beta-testów.

Na trzecim miejscu znalazł się debiut w postaci cyberpunkowego RPG-a akcji The Ascent. Gra nie tylko sprzedaje się bardzo dobrze, ale spotkała się również z ciepłym przyjęciem. Na Steamie 79% recenzji użytkowników chwali ten tytuł, co serwis kategoryzuje jako „w większości pozytywny” odbiór gry. Wysokie wyniki produkcji są tym bardziej imponujące, że jest ona także dostępna w ramach abonamentu Game Pass. Jak widać, wiele osób woli mieć ją na własność na Steamie, w czym zapewne pomaga fakt, że wersja dla serwisu firmy Valve jest wyraźnie lepsza technicznie.

Miniony tydzień ogólnie był dobry dla nowych tytułów. Czwarte miejsce zajęła debiutująca gra kooperacyjna Tribes of Midgard. Wczoraj osiągnęła ona imponujący rekord aktywności na poziomie 30 930 graczy bawiących się jednocześnie. W pierwszej dziesiątce znalazły się również lipcowe premiery w postaci Orcs Must Die! 3 oraz Mini Motorways.

Po dłuższej nieobecności do zestawienia powróciła również gra Battlefield 1, co jest zasługą bardzo atrakcyjnej (i wciąż trwającej) promocji, pozwalającej nabyć tytuł wraz ze wszystkimi DLC za jedynie 21,58 zł, co oznacza 88-procentową obniżkę ceny.

  1. The Ascent - poradnik do gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

New World (pre-order)

2.

New World (pre-order)

3.

The Ascent

4.

Tribes of Midgard

5.

Orcs Must Die! 3

6.

Valve Index VR Kit

7.

Grand Theft Auto V

8.

Battlefield 1

9.

Hitman 2 Gold Edition

10.

Mini Motorways